Фондові торги в Японії завершилися зниженням індексу Nikkei на 2,2%

Фондові торги в Японії 2 листопада 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 2% на тлі новин з Європи, зокрема, звістки про намір прем'єр-міністра Греції Георгіоса Папандреу провести референдум з питання про економічні і фінансові умови в рамках нової програми допомоги Афінам з боку Євросоюзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка зокрема передбачає реструктуризацію грецької заборгованості за участю приватного сектора (PSI).

Фондові торги в Японії 2 листопада 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 2% на тлі новин з Європи, зокрема, звістки про намір прем'єр-міністра Греції Георгіоса Папандреу провести референдум з питання про економічні і фінансові умови в рамках нової програми допомоги Афінам з боку Євросоюзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка зокрема передбачає реструктуризацію грецької заборгованості за участю приватного сектора (PSI). Ця звістка буквально розірвала світові ринки, викликавши надзвичайно гостру реакцію.

На думку аналітиків міжнародного рейтингового агентства Fitch, відмова Греції підтримати узгоджений на останньому саміті Євросоюзу 27 жовтня 2011 р. антикризовий план може призвести країну, що знаходиться на межі дефолту, до банкрутства, що загрожує фінансовій стабільності всієї зони євро.

Крім того, не змогли надати підтримку ринку макроекономічні новини. Індекс, що відображає рівень активності в промисловому секторі, знизився в КНР, США і Великобританії, що викликало негативну динаміку цін на товарних біржах. Трейдери турбуються, що Китай і США скоротять споживання нафти. На цьому тлі зниженням котирувань відзначилися сировинні, ресурсодобувні компанії. Папери японської нафтогазової Inpex Corp. подешевшали на 1,52%.

Акції фінансової Nomura Holdings впали на 4,08%, після того як компанія повідомила про перші квартальні збитки за 2,5 року.

Сильно подешевшали акції виробника будівельної техніки Komatsu Ltd. (-5%) і корпорації Sony Corp. (-3,55%) напередодні публікації її фінансових результатів за I півріччя 2011-2012 фінансового року (звіт був оприлюднений після закриття торгів).

Зазначимо, що 3 листопада 2011 р. біржі Японії будуть закриті у зв'язку зі святкуванням Дня культури.

За підсумками торгів 2 листопада 2011 р. індекс Nikkei знизився на 2,21% і склав 8640,42 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня практично не змінився і склав на закритті торгів 78,11 ієни/дол.

Нагадаємо, вчорашня торговельна сесія на фондовому ринку Японії завершився зниженням індексу Nikkei на 1,7% на тлі невтішних корпоративних звітів японських компаній і негативних новин з Європи і США. За підсумками торгів 1 листопада 2011 р. індекс Nikkei знизився на 152,87 пункту (-1,70%) і склав 8835,52 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня знизився на 1,22 ієн і склав на закритті торгів 78,12 ієни/дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top