Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,5%

Фондові торги в Японії 29 червня 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,5%, при цьому біржовий індикатор вперше за сім тижнів подолав позначку в 9000 пунктів на тлі підсумків першого дня саміту Євросоюзу (ЄС) в Брюсселі.

Фондові торги в Японії 29 червня 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,5%, при цьому біржовий індикатор вперше за сім тижнів подолав позначку в 9000 пунктів на тлі підсумків першого дня саміту Євросоюзу (ЄС) в Брюсселі.

Нагадаємо, за підсумками першого дня саміту ЄС європейські лідери погодили низку заходів, спрямованих на зниження вартості запозичень Італії та Іспанії. Як зазначають експерти, політикам вдалося зробити крок у напрямку створення повноцінного "банківського союзу" в єврозоні в рамках ініціатив, запропонованих раніше Єврокомісією. Так, за підсумками першого дня саміту в Брюсселі було прийнято рішення до кінця поточного року заснувати єдиний наглядовий орган, який здійснюватиме контроль за банківською системою блоку.

В цілому лідери прийшли до висновку, що стабілізаційні механізми єврозони можуть бути використані для нормалізації обстановки на фінансовому ринку так, щоб державам єврозони, які виконують вимоги Євросоюзу з бюджетної дисципліни, не довелося вдаватися до додаткових заходів скорочення витрат або економічних реформ. Після багатогодинних дискусій і суперечок європейські лідери дозволили використовувати кошти стабілізаційного механізму єврозони ESM, який почне функціонувати в липні 2012р., Для прямої рекапіталізації банків.

Новини з саміту підштовхнули котирування японських банків вгору. Акції найбільшого інвестиційного банку Японії Nomura Holdings виросли в ціні на 3,9% на тлі інформації про те, що Nomura знизить рівень винагороди топ-менеджерам і призупинить деякі операції в рамках внутрішнього розслідування, пов'язаного з використанням інсайдерської інформації. Котирування Mitsubishi UFJ Financial Group і Sumitomo Mitsui Financial Group виросли на 1,6% і 0,9% відповідно.

Чутливі до макроекономічних новин компанії-експортери також демонстрували зростання котирувань. Папери автовиробників Toyota Motor Corp. і Honda Motor Co. виросли в ціні на 2,6% і 3,2% відповідно.

За підсумками торгів 29 червня 2012 р.  індекс Nikkei підвищився на 132,67 пункту (+1,5%) - до 9006,78 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,23 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,69 ієни / дол.

Попередня торгова сесія на фондовому ринку в Японії завершилася підвищенням індексу Nikkei на 1,65%. За підсумками торгів 28 червня 2012 р.  індекс Nikkei підвищився на 144,29 пункту (+1,65%) - до 8874,78 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,02 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,46 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся