Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,82%

Фондові торги в Японії 21 червня 2012 завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,82% на тлі подій в Європі. Позитивно на ринок вплинуло те, що політичним силам Греції нарешті вдалося сформувати новий уряд, що дещо послабило занепокоєння трейдерів щодо подальшої долі зони євро.

Фондові торги в Японії 21 червня 2012 завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,82% на тлі подій в Європі. Позитивно на ринок вплинуло те, що політичним силам Греції нарешті вдалося сформувати новий уряд, що дещо послабило занепокоєння трейдерів щодо подальшої долі зони євро.

Деяка розрядка напруженості на ринку суверенного боргу держав єврозони також підтримала котирування: так, прибутковість по 10-річних держоблігаціях Іспанії опустилася нижче критичної позначки в 7%.

За підсумками дводенного засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) Федеральної резервної системи (ФРС) США структура збільшила обсяг програми Operational Twist на 267 млрд дол і продовжила термін її дії до кінця 2012 р. (нагадаємо, програма повинна була закінчиться 30 червня 2012 р.), відмовившись однак від більш радикальних заходів зі стимулювання американської економіки (нового раунду кількісного пом'якшення). На тлі цих новин ієна дещо ослабла, що позитивно вплинуло на фондовий ринок Японії, підтримавши котирування компаній-експортерів.

Акції японської телекомунікаційної та медіакорпорації Softbank зросли в ціні на 3,2%, досягнувши найвищого рівня з вересня 2011 р. на тлі оприлюдненого раніше фінансового звіту.

Котирування електротехнічного концерну Toshiba Corp. додали 2,7% на тлі інформації про те, що компанія має намір побудувати найбільшу в Японії сонячну електростанцію на 100 МВт в північно-східній частині країни, сильно постраждала від землетрусу, цунамі і послідувала аварії на атомній електростанції (АЕС) "Фукусіма" в березні 2011 р.

Сприятливо склалися торги і для японських автовиробників. Котирування Toyota Motor Corp. зросли на 1%, Honda Motor Co. Ltd. - На 3%, Nissan Motor - на 2,3%. Раніше японська ділова преса повідомила, що Nissan планує скоротити виробничі потужності на 15%, не скорочуючи при цьому персонал.

Акції токійського виробника мікроконтролерів Renesas Electronics Corp. подорожчали майже на 5%. Раніше інформовані джерела повідомили, що компанія домовилася про залучення 50 млрд ієн (633 млн дол), щоб профінансувати процес реструктуризації. Нагадаємо, компанія збирається продати збиткові структури і оптимізувати операційні та адміністративні процеси, а також скоротити щонайменше 12 тис. робочих місць.

За підсумками торгів 21 червня 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 0,82% - до 8824,07 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,76 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,66 ієни/дол.

Попередня торгова сесія на фондовому ринку в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,11%. За підсумками торгів 20 червня 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 96,44 пункту (+1,11%) - до 8752,31 пункту. Курс долара до ієни знизився приблизно на 0,05 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 78,90 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся