Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei

П'ятниця 07 жовтня 2011 10:02
Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 7 жовтня 2011 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,98% слідом за біржами США, де котирування росли третій день підряд на тлі розрядки ситуації в Європі. Інвесторів порадував той факт, що європейська влада нарешті зробила кроки, що можуть сприяти вирішенню боргової кризи в регіоні.

Фондові торги в Японії 7 жовтня 2011 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,98% слідом за біржами США, де котирування росли третій день підряд на тлі розрядки ситуації в Європі. Інвесторів порадував той факт, що європейська влада нарешті зробила кроки, що можуть сприяти вирішенню боргової кризи в регіоні.

Нагадаємо, напередодні Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку без змін - на рівні 1,5%, але оголосив про відновлення ряду "нестандартних" заходів пом'якшення грошово-кредитних умов у фінансовій системі єврозони. Зокрема, ЄЦБ прийняв рішення відновити надання банкам кредитів строком на 1 рік і почати нову програму викупу облігацій з покриттям (covered bonds) обсягом 40 млрд євро.

Позитив з Європи підтримали новини національного плану. Раніше сьогодні Банк Японії за підсумками дводенного засідання залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. Одночасно японський Центробанк прийняв рішення продовжити на шість місяців програму екстреного кредитування банків, що оперують у постраждалих від катастрофи 11 березня 2011 р. регіонах. Обсяг програми становить 1 трлн ієн (13 млрд дол.) Попередній етап програми, що стартував навесні 2011 р., повинен завершитися наприкінці жовтня.

На тлі цих новин фінансовий сектор Японії продемонстрував зростання: папери Mitsubishi UFJ Financial Group підвищилися ближче до завершення сесії на 0,9%, Sumitomo Financial - на 0,8%.

Менш вдало склалися торги для японського виробника електроніки Sony Corp, котирування якого, незважаючи на загальний позитив на ринку, пішли на "негативну" територію, знизившись на закритті торгів на 3,8%. На вартість акцій Sony вплинула інформація про те, що експерти Nomura Holdings Inc. знизили рекомендації по акціях Sony до "нейтрально" з "купувати". Крім того, на динаміку котирувань Sony могла вплинути інформація про те, що компанія близька до викупу частки Telefon AB LM Ericsson в їх спільному підприємстві, заснованому на паритетних засадах. Інвестори стурбовані питанням залучення фінансування для такої угоди, а також майбутнім бізнесу з виробництва телефонів.

За підсумками торгів 7 жовтня 2011 індекс Nikkei підвищився на 0,98% і склав 8605,62 пункту. Курс долара до ієни знизився по відношенню до курсу попереднього торгового дня на 0,11 ієни і склав на закритті торгів 76,63 ієни/дол.

Попередня торгова сесія в Японії завершилася зростанням індексу Nikkei. Ринок встиг вловити тренд європейських і американських торгових майданчиків і також пішов у ріст. За підсумками торгів 6 жовтня ц.р. індекс Nikkei зріс на 1,66% і склав 8522,02 пункту. Курс долара до ієни зріс по відношенню до курсу попереднього торгового дня на 0,09 ієни і склав на закритті торгів 76,74 ієни/дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся