Фондові торги в Японії завершилися підвищенням Nikkei на 1,24%

Фондові торги в Японії 7 червня 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,24% слідом за біржами США, що вийшли за підсумками сесії в значний "плюс".

Фондові торги в Японії 7 червня 2012 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,24% слідом за біржами США, що вийшли за підсумками сесії в значний "плюс".

Торги в США закрилися підвищенням провідних індексів в середньому на 2,35% на тлі очікувань заходів стимулювання економіки з боку Федеральної резервної системи (ФРС) США і деякої розрядки ситуації в єврозоні після засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ).

У світлі ризиків для економіки і фінансового сектора ЄЦБ ухвалив рішення продовжувати основні операції рефінансування за фіксованою ставкою і в потенційно необмеженій обсязі "стільки, скільки необхідно", принаймні до початку 2013 р. Одночасно повідомлялося, що ЄЦБ не буде в перспективі проводити тендери з надання банкам дешевого довгострокового фінансування. Напередодні ЄЦБ залишив базову облікову ставку незмінною - на рекордно низькому рівні в 1% річних.

Одночасно президент Федерального резервного банку Атланти Денніс Локхарт висловив точку зору, що ФРС США необхідно розглянути подальші дії щодо пом'якшення монетарної політики. "У поточній ситуації ФРС повинна бути готова до дій у відповідь кроків у разі посилення фінансової та економічної нестабільності", - сказав він.

Інвестори сприйняли ці новини як сигнал до можливого швидкого пом'якшення монетарної політики.

В ході японських фондових торгів помітним зростанням котирувань відзначилися виробники напівпровідників і електроніки: папери Toshiba Corp. виросли в ціні на 2,41%, Tokyo Electron Ltd. - На 1,94%, Advantest Corp. - На 2,34%.

Як відзначають аналітики, настрій інвесторів покращився на тлі очікувань дій з боку європейських політиків по боротьбі з борговою кризою єврозони. На даний момент Німеччина і Євросоюз обговорюють варіанти допомоги Іспанії, банківський сектор якої відчуває серйозні труднощі, хоча Мадрид поки офіційно просив заходів підтримки або екстреного фінансування через Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF).

Незначне ослаблення ієни надало підтримку котируванням компаній-експортерів: папери автовиробників Honda Motor Co., Toyota Motor Corp. і Nissan Motor Co. Ltd. піднялися на 2,03-3,1%.

За підсумками торгів 7 червня 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 106,19 пункту (+1,24%) - до 8639,723 пункту. Курс долара до ієни виріс приблизно на 0,51 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,39 ієни/дол.

Напередодні, 6 червня 2012 р., фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,81%. Позитивно на настрої інвесторів позначилися підсумки телеконференції міністрів фінансів країн "групи семи" (G7). За підсумками торгів індекс Nikkei підвищився на 151,53 пункту (+1,81%) - до 8533,53 пункту. Курс долара до ієни виріс приблизно на 0,13 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 78,88 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 5 червня завершилися підвищенням Nikkei на 1,04%. За підсумками торгів індекс Nikkei підвищився на 1,04% - до 8382,00 пункту. Курс долара до ієни виріс приблизно на 0,25 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 78,43 ієни/дол.

Фондові торги в Японії 4 червня 2012 р. завершились зниженням індексу Nikkei на 1,71% на тлі побоювань, пов'язаних з уповільненням темпів зростання світової економіки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся