ru ua

Фондові торги в Японії завершилися підвищенням Nikkei на 0,08%

Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 1 лютого 2012 р. завершилися незначним підвищенням індексу Nikkei (на 0,08%) другу сесію підряд (в ході попередніх торгів Nikkei додав 0,11%, перервавши тим самим низку триденних падінь).

Фондові торги в Японії 1 лютого 2012 р. завершилися незначним підвищенням індексу Nikkei (на 0,08%) другу сесію підряд (в ході попередніх торгів Nikkei додав 0,11%, перервавши тим самим низку триденних падінь).

Незважаючи на те, що опубліковані корпоративні звіти поки дають мало приводів для оптимізму, інвестори все ж таки чекають позитиву, що відображає динаміка котирувань на японському фондовому ринку.

Оприлюднений напередодні звіт японського автовиробника Honda (компанія входить до числа "блакитних фішок", і її котирування роблять значний вплив на динаміку Nikkei) виявився гіршим за очікування ринку. Проте папери Honda підвищилися в ціні на 0,3%.

Аналітики говорять про те, що погані результати експортерів були очікуваними, ринок був готовий до них і тому утримався на "позитивній" території. "Незважаючи на те, що фінансові звіти ключових японських компаній виявилися настільки катастрофічними, той факт, що Nikkei все ще тримається на цьому рівні і не йде в значний мінус, говорить про те, що біржовий індикатор може досягти рівня в 9000 пункту, і свідчить про "бичачий" тренд", - пояснює аналітик Monex Inc.

Акції японської авіакомпанії All Nippon Airways, що раніше підвищила власний прогноз по операційному прибутку на поточний фінансовий рік на 30%, підскочили в ціні на 6,8%.

В ході торгів зростанням котирувань наголосився і фінансовий сектор Японії: так, папери одного з його представників - Mizuho Financial Group подорожчали на 0,9%, акції Mitsubishi UFJ Financial Group піднялися в ціні на 2,9%.

Аналітики відзначають, що банківський сектор Японії характеризується завидним здоров'ям і відіграє позиції, тоді як європейські конкуренти намагаються справитися з борговою кризою.

За підсумками торгів 1 лютого 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 7,28 пункту (+0,08%) і склав 8809,79 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,06 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,23 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 31 січня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,11% після зниження протягом трьох сесій поспіль. Підвищення індексу частково зумовлено оптимізмом інвесторів щодо темпів відновлення американської економіки. У той же час зростання котирувань в ході сесії стримувалося слабкими звітами японських компаній (нагадаємо, сезон корпоративної звітності в самому розпалі) і побоюваннями інвесторів щодо відсутності компромісу між приватним сектором і грецькою владою за програмою PSI (участь приватного сектора в реструктуризації боргів Греції).