ua en ru

Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,15%

Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 9 листопада 2011 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,15% слідом за біржами США, де котирування росли на тлі новин з Європи.

Фондові торги в Японії 9 листопада 2011 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,15% слідом за біржами США, де котирування росли на тлі новин з Європи. Позитив був викликаний, зокрема, відомостями з Італії, де напередодні відбулося голосування в парламенті по затвердженню виконання бюджету за 2010 р. Незважаючи на те, що саме по собі це голосування не було особливого значення, для фондового ринку його результати стали визначальними: вони свідчать про те, що прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі втратив парламентську більшість.

Незабаром після голосування Берлусконі в бесіді з Президентом країни Джорджіо Наполітано заявив, що має намір подати у відставку, після того, як парламент країни затвердить план економічних реформ і бюджет на 2012 р., що повинно відбутися до кінця листопада 2011 р. На цьому тлі в інвесторів з'явилася надія на деяке поліпшення ситуації з держборгом Італії. Трейдери сподіваються, що новий прем'єр-міністр зможе взяти ситуацію під контроль і буде більш активно впроваджувати програму економії.

Під час фондових торгів у Японії росли котирування Nomura Holdings. До закриття сесії акції фінансової холдингової компанії подорожчали на 4%, після того як Nomura спростувала повідомлення, що з'явилися в пресі, про те, що компанія може бути втягнутою у скандал з Olympus. Папери самої Olympus обвалились на 20%.

Раніше один з найбільших в світі виробників фототехніки та комплектуючих - японський Olympus Corp. повідомив, що вивчає можливість пред'явлення позовів до колишнього топ-менеджменту компанії. До цього керівництво Olympus звільнило з посади виконавчого віце-президента компанії Хісасі Морі, а корпоративному аудитору Хідео Ямада рекомендувало подати у відставку у зв'язку з скандалом. У компанії уточнили, що в ході проведеної перевірки було встановлено, що кошти, які віділялися для придбання британського виробника медичного обладнання Gyrus, а також трьох інших японських компаній, були використані для приховування збитків по інвестиціях у цінні папери в 1990-х рр. Всі зазначені активи купувалися за завищеними цінами.

Коментуючи ситуацію, президент корпорації Суїчі Такаяма допустив, що Olympus може зробити делістинг своїх акцій з Токійської біржі у зв'язку зі скандалом. Аналітики відзначають, що у разі втілення цієї ініціативи в життя замінити Olympus у складі індексу Nikkei зможуть такі компанії, як виробник мотоциклів Yamaha Motor Corp. (акції якого піднялися в ході японських фондових торгів на 4,3%), виробник карт пам'яті Elpida Memory (+4%) або виробник електроніки JVC Kenwood (+2,2%).

За підсумками торговельної сесії 9 листопада 2011 р. індекс Nikkei підвищився на 99,93 пункту (+1,15%) і склав 8755,44 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього дня знизився на 0,39 ієн і склав на закритті торгів 77,64 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 8 листопада 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,26% після підвищення рівня прибутковості італійських держоблігацій, що може ускладнити бюджетно-боргову кризу в зоні євро. За підсумками торговельної сесії 8 листопада індекс Nikkei знизився на 110,88 пункту (-1,26%) і склав 8656,21 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього дня знизився на 0,005 ієни і складав на закритті торгів 78,03 ієни/дол.