Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,96%

Фондові торги в Японії 11 червня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,96%. Головним фактором, який формував позитивний настрой інвесторів, стало вирішення ситуації в іспанському банківському секторі.

Фондові торги в Японії 11 червня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,96%. Головним фактором, який формував позитивний настрой інвесторів, стало вирішення ситуації в іспанському банківському секторі.

Як відомо, Мадрид оголосив запит на виділення фінансової допомоги від партнерів по єврозоні та отримав від Єврогрупи ствердну відповідь. Міністри фінансів країн - учасниць єдиного валютного простору зійшлися на тому, що можуть виділити Мадриду до 100 млрд євро.

Разом з тим експерти відзначають, що такого роду перепочинок буде короткостроковій, бо 17 червня ц.р. в Греції повинні відбутися позачергові парламентські вибори. У разі перемоги ліворадикальних партій сформований уряд, імовірно, відмовиться від виконання раніше узгодженого плану з надання фінансової допомоги на умовах скорочення бюджетних витрат.

Японські експортери, орієнтовані на європейські ринки, отримали додатковий стимул у вигляді ослаблення ієни до євро. Акції виробника електроніки Sony подорожчали на 3,15%, а його конкурента Toshiba - на 4,17%. Папери провідних в країні виробників цифрових камер Nikon і Canon також подорожчали - на 2,68% і 3,51% відповідно.

Для фінансового сектора Японії торги завершилися різноспрямованим рухом. У "мінус" пішли котирування найбільшого фінансового інституту - Mitsubishi UFJ, акції втратили в ціні 2,3%, папери його конкурентів по "Великій трійці": Sumitomo Mitsui і Mizuho додали 1,2% і 1,68% відповідно.

Зростанням акцій закрили торговельну сесію компанії металургійного сектора. Папери Sumitomo Metal Industries подорожчали на 3,31%. Його конкуренти продемонстрували менш значне зростання: котирування Nippon Steel підвищилися на 2,38%, а JFE Holdings - на 2,95%.

За підсумками торгів 11 червня 2012 р. індекс Nikkei виріс на 165,64 пункту (1,96%) - до 8624,90 пункту. Курс долара до ієни склав на закритті торгів 79,63 ієни/дол.

Нагадаємо, в п'ятницю, 8 червня 2012 р., фондові торги в Японії завершилися зниженням індексу Nikkei на 2,09%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся