Фондові торги в США завершилися впевненим підвищенням індексів

Фондові торги в США 26 березня 2012 р. завершилися підвищенням провідних індексів на тлі коментарів глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке.

Фондові торги в США 26 березня 2012 р. завершилися підвищенням провідних індексів на тлі коментарів глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, який заявив на річній конференції Національної асоціації економіки бізнесу (NABE) у Вашингтоні, що утримання базової облікової ставки на низькому рівні все ще необхідно для підтримки американського ринку праці.

На тлі цих новин індекс широкого ринку S&P 500 виріс до максимальної за чотири роки позначки в 1416,51 пункту.

До відкриття торговельної сесії напередодні Бернанке також зазначив, що для подальшого зниження рівня безробіття в США потрібні більш швидкі темпи економічного зростання, ніж в 2011 р. Окремі експерти розцінили заяви голови ФРС як натяк на можливий третій раунд програми "кількісного пом'якшення" (QE). На думку аналітиків, Бернанке залишив двері відкритими для подібних дій, натякнувши, що ФРС готова піти на черговий раунд QE у разі потреби.

Між тим, президент Федерального резервного банку (ФРБ) Філадельфії Чарльз Плоссер напередодні повідомив, що дотримується іншої точки зору відносно програми QE. На його думку, центробанки не повинні мати можливість проводити необмежені інтервенції, так як "ультрам'яка" політика ЦБ порушує традиційний спосіб, що передбачає поділ монетарної і фіскальної політики, сприяючи знеціненню держборгу держав.

Торговельну сесію в Нью-Йорку завершили в "плюсі" представники майже всіх секторів економіки. Фармацевтичні компанії і компанії, що працюють у сфері охорони здоров'я, продемонстрували значне зростання котирувань: акції Merck подорожчали на 1,7%, Pfizer - на 1,6%. Слідом за ними зростанням котирувань відзначилися високотехнологічні компанії та підприємства, орієнтовані на споживчий сегмент. Котирування акцій оператора кредитних карт American Express зросли на 2,5%, банку J.P.Morgan Chase - на 2,2%, а United Technologies (диверсифікована корпорація, що спеціалізується на виробництві обладнання для будівельної індустрії і широкого спектру продукції для аерокосмічної галузі) - на 2,1%.

За підсумками сесії 26 березня 2012 р. індекс Dow Jones підвищився на 160,9 пункту (+1,23%) - до 13241,63 пункту, індекс S&P - на 19,4 пункту (+1,39%) - до 1416,51 пункту, а індекс Nasdaq - на 54,65 пункту (+1,78%) - до 3122,57 пункту.

Нагадаємо, в п'ятницю, 23 березня ц.р., фондові торги в США завершилися незначним підвищенням провідних індексів після трьох понижувальних сесій. Індекси в невеликий плюс витягнув енергетичний сектор, який виріс на тлі подорожчання нафти на світових майданчиках. Підтримав зростання індексів і банківський сектор. За підсумками сесії індекс Dow Jones підвищився на 34,59 пункту (+0,27%) - до 13080,73 пункту, індекс S&P набрав 4,33 пункту (+0,31%) - до 1397,11 пункту, а індекс Nasdaq виріс на 4,60 пункту (+0,15%) - до 3067,92 пункту.

У той же час, за минулий торговий тиждень індекс Dow Jones впав на 1,2%, S&P втратив 0,5%, а Nasdaq додав 0,4%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top