Фондові торги в США завершилися незначним підвищенням індексів

Фондові торги в США 22 серпня 2011 р. завершилися незначним підвищенням провідних індексів на тлі технічного відскоку після розпродажів на попередньому тижні, викликаних невтішною макроекономічною статисткою, яка не змогла розвіяти побоювання інвесторів відносно перспектив зростання американської економіки.

Фондові торги в США 22 серпня 2011 р. завершилися незначним підвищенням провідних індексів на тлі технічного відскоку після розпродажів на попередньому тижні, викликаних невтішною макроекономічною статисткою, яка не змогла розвіяти побоювання інвесторів відносно перспектив зростання американської економіки.

За підсумками торгів 22 серпня індекс Dow Jones підвищився на 37,00 пункту (+0,34%) - до 10854,65 пункту, індекс S&P - на 0,29 пункту (+0,03%) - до 1123,82 пункту, індекс Nasdaq - на 3,54 пункту (+0,15%) - до 2345,38 пункту.

В ході сесії спостерігалася сильна волатильність, хоча торги проходили на досить сприятливому зовнішньому фоні. В результаті, за підсумками сесії котирування американських банків, що демонстрували значне зростання на відкритті торгів (на рівні 2-3%), перемістилися в "мінус". Папери Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley і Wells Fargo подешевшали на 7,9%, 2,65%, 2,06% і 2,01% відповідно. Обвал котирувань американських кредитних організацій може бути пов'язаний з очікуваннями повторної рецесії в економіці США. Крім того напередодні аналітики повідомили, що керівництву Bank of America, ймовірно, доведеться задуматися про підвищення капіталу, аби відповідати новим, жорсткішим вимогам по банківському регулюванню.

Спекуляції про вірогідне в найближчому майбутньому завершення громадянської війни в Лівії вселяють деякий оптимізм інвесторам і можуть привести до зниження цін на нафту на тлі можливого відновлення постачань з цієї країни. Тим часом, поки обстановка в Тріполі залишається напруженою, при цьому з Лівії поступають украй суперечливі відомості. На цьому фоні ціни на нафту напередодні демонстрували змішану динаміку. Котирування американських нафтогазових компаній ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips на закритті торгів також продемонстрували змішану динаміку (+0,54%, +0,01% і -0,41%).

Відзначимо, що через відсутність важливих макроекономічних і корпоративних новин 22 серпня вся увага інвесторів спрямована в майбутнє і зосереджена на виступі глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, який відбудеться 26 серпня 2011 р.

Ринок чекає від ФРС конкретних кроків і подальших заходів по стимулюванню економіки, не дивлячись на те, що американський Центробанк на початку місяця пообіцяв утримувати мінімальну облікову ставку протягом як мінімум двох років.

Нагадаємо, фондові торги в США 19 серпня 2011 р. завершилися пониженням провідних індексів. За підсумками торгів індекс Dow Jones знизився на 172,93 пункти (-1,57%) - до 10817,65 пункту, індекс S&P - на 17,12 пунктів (-1,50%) - до 1123,53 пункту, а індекс Nasdaq - на 38,59 пунктів (-1,62%) - до 2341,84 пункту.

Напередодні аналітики Morgan Stanley скоротили прогноз по зростанню світового ВВП в 2011 р. до 3,9%, а в 2012 р. - до 3,8% (раніше очікувалося зростання на 4,5% і 4,2% відповідно). Як причину для погіршення прогнозу банк назвав проблеми в США і Європі, які "небезпечно наблизилися до рецесії".

Найбільш сильні втрати показала одна з "блакитних фішок" США, Hewlett-Packard Co. - Найбільша IT-компанія і один з лідерів на світовому ринку рішень в галузі комп'ютерних технологій. Папери компанії впали в ціні на рекордні 20% після того, як вона знизила прогнози по прибутку за рік.

Акції американських банків Citigroup Inc. і JPMorgan Chase & Co подешевшали більш ніж на 2,3% на тлі обвалу котирувань в європейському банківському секторі. Капіталізація Bank of America Corp. зменшилася на 0,57%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top