Фондові торги в США відкрилися підвищенням провідних індексів

Четвер 22 грудня 2011 16:57
Автор: RBC.UA
Фондові торги в США 22 грудня відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі публікації макроекономічної статистики, яка продемонструвала стан ринку праці країни - найважливішого показника темпів відновлення економіки.

Фондові торги в США 22 грудня відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі публікації макроекономічної статистики, яка продемонструвала стан ринку праці країни - найважливішого показника темпів відновлення економіки.

За даними Міністерства праці США, число первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття в країні за черговий звітний тиждень знизилося на 4 тис. до 364 тис. (найнижчого рівня, починаючи з квітня 2008 р.). Тим часом аналітики чекали, що цей показник складе 378 тис. вимог.

У той же час остаточні дані по американському ВВП виявилися не настільки обнадійливим, хоча це не зіпсувало настрою учасникам ринку. Як повідомило Міністерство торгівлі країни, ВВП США в III кварталі 2011 р. в порівнянні з попереднім кварталом виріс на 1,8% в перерахунку на річні темпи (annual rate), хоча аналітики чекали зростання показника на 2,0%.

Зазначимо, що подальший напрямок руху котирувань може визначити доповідь Reuters і Мічиганського університету по остаточному значенню індексу споживчої довіри в США в грудні 2011 р. Аналітики очікують, що остаточне значення індексу за грудень складе 68 пунктів. Попередні дані свідчили про значення 67,7.

На тлі опублікованих макроекономічних новин підвищенням котирувань на відкритті торгів відзначилися американські банки: папери Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs подорожчали на 0,2%, 1,5% і 0,1% відповідно. Вверх на тлі зростання цін на нафту пішли котирування компаній нафтогазового сектора (ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips), що додали від 0,2% до 0,5%. Відзначимо, що ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні відновили свої максимуми за шість торгових днів.

У сегменті корпоративних новин увага інвесторів звернена на Yahoo!, власника однойменної пошукової системи. Раніше сьогодні в пресі з'явилися повідомлення, що компанія планує позбавитися від більшої частини своїх акцій в китайській інтернет-компанії Alibaba Group і продати частку в Yahoo Japan - спільному з компанією SoftBank підприємстві. Операція дозволить Yahoo! повернути частину коштів акціонерам і дасть можливість зосередитися на ключовий для компанії сфері інтернет-реклами. На відкритті торгів акції Yahoo!, що входять у розрахункову базу індексу Nasdaq, підскочили в ціні на 2,4%.

Станом на 16:34 за київським часом індекс Dow Jones підвищився на 19,98 пункти (+0,17%) - до 12127,72 пункту, індекс S&P - на 1,47 пункти (+0,12%) - до 1245,42 пункту, індекс Nasdaq - на 9,58 пункти (+0,38%) - до 2587,91 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 21 грудня завершилися незначним зростанням більшості провідних індексів. В основному сесія протікала в "мінусі" через побоювання з приводу кризи в єврозоні, проте ближче до завершення американським індикаторам вдалося переміститися на позитивну територію.

За підсумками торгів 21 грудня ц.р. індекс Dow Jones підріс на 4,16 пункту (+0,03%) - до 12107,74 пункту, індекс S&P підвищився на 2,42 пункту (+0,19%) - до 1243,72 пункту, а індекс Nasdaq опустився на 25,76 пункту (-0,99%) - до 2577,97 пункту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся