ua en ru

Фондові торги в Європі закрилися різноспрямовано

Автор: RBC.UA
Фондові торги в Європі 11 жовтня 2011р. закрилися різноспрямованим рухом провідних індексів на тлі невпевненості інвесторів, які очікують новин із єврозони, де триває боргова криза.  

Фондові торги в Європі 11 жовтня 2011р. закрилися різноспрямованим рухом провідних індексів на тлі невпевненості інвесторів, які очікують новин із єврозони, де триває боргова криза.

Зокрема, увага інвесторів прикута до Словаччини, влада якої повинна провести голосування про підтримку реформ з розширення повноважень Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF). Словаччина - єдина країна єврозони, яка ще не провела голосування з цього питання. Деякі аналітики налаштовані негативно, вважаючи, що Словаччина може відхилити проект реформ, тому що словацька партія "Свобода та солідарність" (SaS), що входить до правлячої коаліції країни, загрожує зірвати ратифікацію плану з розширення EFSF в словацькому парламенті.

На цьому нестабільному тлі деякі банківські котирування пішли в "червону" зону. Найбільш сильне падіння продемонстрували акції грецьких банків: так, папери National Bank of Greece і EFG Eurobank Ergasias SA подешевшали на 16%, у той час як акції Piraeus Bank SA і Alpha Bank SA обвалилися на 20%. Крім того, котирування британського HSBC Holdings впали на 1,3%, а німецького Commerzbank - на 0,4%.

Негативна тенденція спостерігалася і серед металургійних компаній. Акції Antofagasta знизилися в ціні на 1,4% на тлі різкого зниження попиту на китайському ринку. Котирування її великих конкурентів BHP Billiton, Rio Tinto і Anglo American також знизилися - в середньому на 1,2%.

Також в "червоній" зоні торгувалися акції провідних представників європейського ринку мікроелектроніки: так, папери виробників електронних і мікроелектронних компонентів ASML і STMicroelectronics впали в ціні на 3% і 4,1% відповідно.
При цьому котирування британської Rockhopper Exploration PLC, одного з найбільших в Європі розробників нафтових і газових родовищ, різко пішли вгору - на 13% - на тлі новин про те, що запаси нафти на родовищі Sea Lion біля берегів Фолклендських островів в Атлантичному океані перевищують всі раніше озвучені прогнози.

За підсумками торгів британський індекс FTSE 100 знизився на 3,3 пункту (-0,06%) - до 5395,70 пункту, німецький DAX підріс на 17,72 пункту (+0,30%) - до 5865,01 пункту, французький CAC 40 опустився на 7,95 пункту (-0,25%) - до 3153,52 пункту, а швейцарський індекс SMI виріс на 13,63 пункту (+0,24%) - до 5732,19 пункту.

Нагадаємо, попередня торгова сесія в Європі завершилася зростанням індексів незважаючи на новини про зниження агентством Fitch рейтингів Італії та Іспанії. За підсумками дня французький індекс CAC 40 виріс на 2,13% і склав 3161,47 пункту, німецький DAX піднявся на 3,02% - до 5847,29 пункту, британський FTSE 100 підвищився на 1,8% - до 5399 пункту.