ru ua

Фонд К.Аденауера негативно оцінив перші 100 днів президентства В.Януковича

Автор: RBC.UA
Міжнародна експертна організація Фонд Конрада Аденауера в цілому негативно оцінила перші 100 днів президентства Віктора Януковича. Про це йдеться в спеціальному аналітичному матеріалі "Перші 100 днів після зміни влади в Україні: авторитарні тенденції і зближення з Росією" керівника Київського представництва фонду Ніко Ланге.

Міжнародна експертна організація Фонд Конрада Аденауера в цілому негативно оцінила перші 100 днів президентства Віктора Януковича. Про це йдеться в спеціальному аналітичному матеріалі "Перші 100 днів після зміни влади в Україні: авторитарні тенденції і зближення з Росією" керівника Київського представництва фонду Ніко Ланге.

На думку аналітика, нова газова угода, укладена В.Януковичем з Російською Федерацією, послабила стимули для реформ, і через їх недостатність і амбітні соціальні обіцянки Україна і надалі залежить від міжнародних позик.

Н.Ланге наголосив, що Кабінет міністрів України в основному "складається з важливих спонсорів Партії регіонів і їхніх представників, які, вочевидь, чекають на віддачу від своїх "інвестицій", а перемогу у внутрішньому протистоянні в Партії регіонів, вважає експерт, отримало саме газове лобі в особі Дмитра Фірташа (колишнього голови RosUkrEnergo), голови Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна і міністра енергетики Юрія Бойка, значно зменшивши вплив Ріната Ахметова.

Факт про те, що ратифікація угоди з флоту і ухвалення держбюджету пройшли всього за 8 хв. без жодного обговорення, продемонстрував ту роль, яку В.Янукович і М.Азаров відводять парламенту, вважає керівник Київського представництва Фонду Конрада Аденауера.

"Вони чітко змістили політичний баланс у країні на користь президента, і чекають від Верховної Ради, щоб та бездумно схвалювала їхню політику", - наголосив Н.Ланге. В цілому експерт відзначає, що за три місяці правління В.Януковича відбулося відчутне повернення до старих авторитарних шаблонів часів Леоніда Кучми.

Нагадаємо, Фонд Конрада Аденауера - німецький дослідницький фонд, пов'язаний із Християнсько-демократичним союзом. Фонд заснований у 1956 р. як «Товариство для християнсько-демократичної просвітницької роботи» і перейменований на честь колишнього канцлера Конрада Аденауера у 1964 р. Це найбільший дослідницький фонд у Німеччині зі щорічним бюджетом близько 100 млн євро, більшість із яких надходить від уряду. Фонд фінансує політичні дослідження і дослідження в соціальних науках. Починаючи з 1994 р., представництво Фонду Конрада Аденауера супроводжує процес політичних і економічних перетворень в Україні. Напрями діяльності Фонду в Україні: розвиток демократії і правової держави; європейська і євроатлантична інтеграція; соціальна ринкова економіка. Фонд підтримує демократичні політичні партії України і їхні молодіжні організації, молодих політиків і обдарованих студентів.

Конрад Аденауер (1876-1967) - федеральний канцлер ФРН у 1949-1963 роках. У 1917-1933 роках - обер-бургомістр Кельна, в 1920-1932 роках - голова прусської Державної ради. Один із засновників (1946) і з 1950 року голова Християнсько-демократичного союзу. Зробив значний внесок у створення Основного закону (Конституції) і держави ФРН. У 1951-1955 роках міністр закордонних справ. Домігся прийняття ФРН до Західно-Європейського Союзу і НАТО.