Fitch: Для капіталізації українських банків необхідно 92 млрд грн

Fitch оцінює необхідну капіталізацію українських банків у 92 млрд грн (11 млрд дол.), повідомляє прес-служба рейтингового агентства.

Fitch оцінює необхідну капіталізацію українських банків у 92 млрд грн (11 млрд дол.), повідомляє прес-служба рейтингового агентства.

Це майже вдвічі більше, ніж обсяг капітальних внесків, проведених за 12 міс. станом на III кв. 2009 р. Агентство також прогнозує, що в кращому випадку сектор проблемних кредитів досягне 40% в 2010 р.

Як повідомила прес-служба рейтингового агентства Fitch, становлення банківського сектору в Україні буде ключовим пріоритетом для української влади в 2010 р., незалежно від того, хто переможе на президентських виборах 7 лютого. «Стабільна банківська система - запорука зростання економіки в майбутньому», - повідомляє агентство.

Зараз рейтинг українських банків, відповідно до рейтингу Fitch, знаходиться на рівні В-. Прогноз по довгострокових РДЕ - "негативний". Агентство відзначає, що рейтинг може бути в майбутньому знижений ще через безперервне погіршення в сфері кредитування банками.

 Також Fitch прогнозує інфляцію в Україні в 2010 р. на рівні 13%.  У той же  час, Fitch відзначає, що рецесія глобальної економіки, особливо високі ціни на сталь, підвищить ризики, які стоять перед Україною. Сектор виданих кредитів скоротиться приблизно до 3%. На думку агентства, за оптимістичними прогнозами зростання банківського сектору залишиться помірним в 2010 р. і навряд чи перевищить істотно рівень інфляції.

 Агентство оцінює падіння ВВП України в 2009 р. на рівні 14%. «З тих пір, як почалася криза, український банківський сектор постраждав від відтоку депозитів, нестачі ліквідних коштів і численних реструктуризацій банків, а також їхніх дефолтів», - зазначає прес-служба. Агентство також відзначає девальвацію гривні і тиск на державні фінанси.

Як уже повідомлялося, аналітична група Fitch з суверенних рейтингів прогнозує, що в 2010 р. в регіоні Європа, Близький Схід та Африка більшість країн з економікою, що розвивається, досягнуть зростання ВВП, у тому числі, на 3% - в Україні, на 4,5% - у Росії, на 3% - в Казахстані і 4% - у Туреччині.

Нагадаємо, ВВП України в III кварталі 2009 р. знизився в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. на 15,9%. За даними Держкомстату, номінальний ВВП в III кварталі знизився на 9,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. і склав 250614 млн грн.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся