Fitch: Землетрус в Японії вплинув на світову атомну енергетику

Питання безпеки, пов'язані з ситуацією на японських АЕС після землетрусу і цунамі 11 березня 2011, приведуть до ще більш ретельного вивчення нових пропозицій щодо атомних станцій в таких регіонах, як Європа, Близький Схід і Африка, відзначає міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Питання безпеки, пов'язані з ситуацією на японських АЕС після землетрусу і цунамі 11 березня 2011, приведуть до ще більш ретельного вивчення нових пропозицій щодо атомних станцій в таких регіонах, як Європа, Близький Схід і Африка, відзначає міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Крім того, негативне громадське сприйняття цієї галузі також, ймовірно, вплине на державну політику в регіоні відносно як вже існуючих АЕС, так і дозволів на будівництво нових станцій, які в даний час знаходяться на розгляді, йдеться в прес-релізі агентства. Як наслідок, Fitch вважає, що такий розвиток ситуації може в майбутньому негативно вплинути на кредитоспроможність власників АЕС і постачальників технологій.
Після аварії на АЕС у Японії Німеччина першою серед країн регіону Європа, Близький Схід і Африка оголосила про зміни своєї політики, які можуть мати далекосяжні наслідки.

Fitch вважає, що в короткостроковій перспективі фінансовий вплив з боку оголошеного урядом Німеччини тримісячного мораторію на продовження термінів експлуатації АЕС в основному буде згладжений компаніями E. ON AG (A/прогноз "стабільний"), RWE AG (A +/прогноз "стабільний") і EnBW Energie Baden Wuertemberg AG (A/прогноз "стабільний") за рахунок оптимізації структури генеруючих потужностей.

У той же час дана міра прийнята на фоні негативного впливу від закриття 7 з 17 АЕС. Також існує ризик того, що оператори АЕС в Німеччині, де нещодавно був введений податок на ядерне паливо, не зможуть отримати переваги за рахунок продовження термінів експлуатації станцій. Fitch вважає, що потенційна повна заборона на продовження термінів експлуатації АЕС буде мати негативні наслідки для кредитоспроможності підприємств галузі в Німеччині, які знаходяться в середині процесу коригування своїх середньострокових стратегій у зв'язку з введенням податку на ядерне паливо.

Агентство вважає, що Франція, швидше за все, продовжить проводити існуючу політику щодо атомної енергетики, і компанія EDF (A +/ прогноз "стабільний"), ймовірно, не зазнає жодних змін у своїй діяльності в країні, проте на міжнародний бізнес компаній EDF, GDF Suez і Areva можуть негативно вплинути результати землетрусу у Японії.

На сьогоднішній день Великобританія і Швейцарія призупинили видачу дозволів щодо нових АЕС до закінчення додаткового розгляду заходів безпеки. Фінляндія і Болгарія також планують розглянути питання безпеки. Це вплине на будівництво 18 нових електростанцій. Росія, Нідерланди, Польща, Швеція та Чеська Республіка підтримали свою політику в галузі атомної енергетики, підтвердивши, що вони будуть здійснювати плановане будівництво нових АЕС. У той же час, як вважають в Fitch, на цих проектах все одно можуть позначитися нові загальногалузеві вимоги щодо безпеки на додаток до потенційної затримки будівництва.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся