Fitch вкотре пригрозив єврозоні зниженням рейтингу

Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings бачать істотні ризики зниження суверенних рейтингів країн єврозони/

Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings бачать істотні ризики зниження суверенних рейтингів країн єврозони, повідомляє телеканал "Росія 24".

Як повідомили сьогодні експерти провідного світового оцінювача, зниження рейтингів може відбуватися незважаючи навіть на те, що Європейський центробанк має намір надавати всю можливу допомогу для підтримки стабільності в регіоні, включаючи викуп з ринку держоблігацій проблемних країн.

Читайте також: Прогноз по рейтингу ЄС знижений до "негативного"

За словами глави глобального підрозділу Fitch по роботі з суверенними і наднаціональними рейтингами Девіда Райлі, нині для глобальної економіки існують лише три по-справжньому серйозні загрози. До них Райлі зараховує криза суверенного боргу в єврозоні, наслідки фіскального обриву в США і, нарешті, жорстку посадку економіки Китаю.

Таку позицію він озвучив в ході щорічної конференції Fitch, що відбулася сьогодні в Бангкоку. Експерт рейтингового агентства також підкреслив, що рівень стійкості ринків, що розвиваються до глобальної економічної уповільнення вище, ніж у розвинених країн. З іншого боку, Райлі підкреслив, що вважати emerging markets повністю захищеними явно не варто.

Подібну позицію Рейлі висловлював в кінці серпня 2012 р. Тоді можливі рейтингові дії він пов'язував з можливістю подолання кризи до кінця цього року і рецесією в Іспанії та Італії.

Дещо пізніше, у вересні, міжнародне агентство Moody's Investors Service підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Європейського союзу на рівні Ааа, змінивши прогноз за рейтингом зі "стабільного" на "негативний". 

Зазначимо, що раніше цього тижня Світовий банк знизив прогноз по зростанню ВВП Східної Азії та Тихоокеанського регіону в першу чергу через уповільнення розвитку Китаю. Як прогнозують тепер аналітики організації, за підсумками нинішнього року ВВП Народної Республіки, цілком ймовірно, збільшиться на 7,7%. Раніше Всесвітній банкждал зростання ВВП на 8,2%. На 2013 р. оцінка розвитку економіки - 8,1%. У травні Світовий банк чекав зростання на 8,6%.

Читайте також: Банкам ЄС в 2013 р. доведеться продати активи на 4,5 трлн дол

В результаті на 2012 р. для Східної Азії та Азіатсько-Тихоокеанського регіону аналітики Світового банку чекають зростання на 7,2% проти травневої оцінки в 7,6%. На наступний рік оцінка очікувань становить 7,6% проти попереднього рівня в 8,0%.
Також варто відзначити, що згідно з підрахунками аналітиків МВФ в наступному році фінансовим інститутам Старого Світу, найімовірніше, доведеться продати активи на суму в 4,5 трлн дол Піти на такі жертви доведеться лише в тому випадку, якщо влада Європи не зуміють взяти під контроль боргова криза і побороти рецесію. Невдачі у веденні та застосуванні жорстких заходів фіскальної політики змусять розпрощатися з вагомою часткою всіляких активів 58 компаній. Наслідком цього, вважають економісти МВФ, стане скорочення кредитування і зростання на 4 процентних пункти в банківських секторах Греції, Кіпру, Ірландії, Італії, Португалії та Іспанії.

Ще в квітні МВФ чекав розпродажів активів на 3,8 трлн дол в разі "слабкого політичного сценарію". З тих пір політичні лідери не змогли достічькачественного прогресу в безпосередній боротьбі з кризою, умови фондування на ринках ускладнилися.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся