Fitch знизило кредитну оцінку США до "негативної"
Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило право США користуватися вищим кредитним рейтингом ААА, знизивши кредитну оцінку країни до "негативної". Зниження очікувань від американської економіки з імовірністю не менше 50% спричинить падіння самого рейтингу в найближчі два роки, попереджають експерти.
У прес-релізі Fitch вказується, що песимістична оцінка викликана нездатністю адміністрації Барака Обами знайти компроміс з республіканською опозицією з питання про заходи щодо зниження бюджетного дефіциту. Невизначеність у податковій політиці (президент закликає стягувати більше коштів з багатих) створює передумови до повернення рецесії.
Разом з тим в Fitch впевнені, що США станом на поточний момент заслуговують вищої рейтингу. В агентстві відзначили "багатство, диверсифікацію і високу продуктивність" американської економіки. В активі США і та обставина, що долар є світовою резервною валютою.
Аналітики компанії розцінюють як помірний вплив негативних факторів, пов'язаних з кризою 2008 р. Більше того, стверджується, що воно буде скорочуватися.
Під пильною увагою світових ЗМІ кредитний рейтинг США виявився рік тому, коли агентство Standard & Poor's знизило його рівень на один щабель - з ААА до АА +. Падіння показника, що сталося вперше в американській історії, спровокувало депресію на світових ринках і шквал критики на адресу Обами.
У червні ц.р. S&P підтвердило кредитний рейтинг США на рівні АА +/А-1 + з негативним прогнозом. Аналітики S&P вважають, що економіка США все ще стоїть перед значними труднощами. Ризик повернення до рецесії агентство оцінює в 20%. S&P зазначило, що в 2014 р. року рейтинг США може бути знову переглянутий, тому що до цього року закінчиться термін дії податкових пільг, введених Джорджем Бушем, і набуде чинності план про скорочення державних витрат. Ці події можуть мати серйозні негативні наслідки для американської економіки.
Нагадаємо, дефіцит федерального бюджету США в травні 2012 р. збільшився і склав 125 млрд дол. проти 57,6 млрд дол. в травні 2011 р. Даний показник повністю збігся з прогнозом аналітиків.
Комітет конгресу США повинен був представити стратегію скорочення бюджетного дефіциту щонайменше на 1,2 трлн дол не пізніше 23 листопада 2011 р. В разі невдачі з 2013 р. вступлять в силу автоматичні скорочення витрат на аналогічну суму відповідно до серпневими домовленостями в конгресі.
Президент США Барак Обама обіцяє накласти вето на будь-яку спробу скасувати секвестр бюджету 2013 р., тобто автоматичні скорочення бюджетних витрат, передбачені в разі невдачі спеціального міжпартійного комітету конгресу США.
Рішення про створення комітету для вирішення проблеми держборгу було прийнято 2 серпня 2011 р., коли конгрес США після довгих дебатів і суперечок між демократами і республіканцями підвищив законодавчо встановлену межу держборгу. Тим самим держава уникла дефолту за державними облігаціями.
У листопаді повідомлялося, що державний борг США перевищив позначку в 15 трлн дол Міжнародні рейтингові агентства раніше попереджали владу США про те, що якщо конгрес не розробить довгостроковий план зі стимулювання економіки, на країну чекає чергове зниження рейтингу.