Fitch продовжує знижувати рейтинги великих банків

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента швейцарського банку UBS c А + до А, прогноз по рейтингу - "стабільний".

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента швейцарського банку UBS c А + до А, прогноз по рейтингу - "стабільний", передає Reuters.

Агентство також поставило на перегляд з "негативним" прогнозом рейтинги фінансової стійкості низки європейських і американських банків, таких як британський Barclays Bank, французький Societe Generale, швейцарський Credit Suisse Group, німецький Deutsche Bank і американські Bank of America і Morgan Stanley. У більшості випадків очікується пониження рейтингу на один ступінь, рідше - на дві.

Основною причиною, що підштовхнула експертів Fitch провести такий масштабний перегляд рейтингів, стала залежність перерахованих вище банків від нестабільної ситуації в єврозоні, на тлі якої банки зіштовхуються з усе більшою кількістю проблем.

У методології Fitch кредитоспроможність банку як незалежної одиниці відображена в рейтингу фінансової стійкості, тоді як перспектива отримання надзвичайної підтримки з боку держави відображена у рівні підтримки довгострокового РДЕ. Рейтинг дефолту емітента перебуває на тому рівні, що і рівень вищої з цих двох рейтингів.

Відзначимо, за останній тиждень міжнародні рейтингові агентства - Standard & Poor's (S&P) і Fitch Ratings - знизили кредитні рейтинги найбільших іспанських банків на тлі погіршення стану іспанської економіки.

Так, S&P знизило рейтинги десяти банків, включаючи два найбільші банки країни - Santander і BBVA. Аналітики агентства пояснюють своє рішення "погіршенням макроекономічного та фінансового середовища в Іспанії в короткостроковій перспективі, зокрема уповільненням економічного зростання, складною ситуацією на ринку нерухомості і нестабільністю на ринках цінних паперів". На думку експертів S&P, іспанські банки продовжать відчувати негативний впливу економічного дисбалансу як мінімум протягом наступних півтора року.

Тим часом, агентство Fitch знизило рейтинги шести іспанських банків. Рейтинги Banco Santander і Banco Bilbao Vizcaya Argentaria були знижені на один щабель - з АА до АА-.

На цей крок аналітиків агентства підштовхнув високий показник дефіциту бюджету Іспанії, а також нестабільне відновлення економіки, що зробило країну "особливо вразливою" для зовнішніх потрясінь.

Серед іншого, Fitch знизило рейтинги провідних банків Італії, включаючи один з найбільших банків країни Intesa Sanpaolo. Також Fitch поставило на перегляд рейтинг UniCredit.

Тижнем раніше міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги великих італійських банків слідом за рішенням про зниження довгострокового суверенного рейтингу країни з рівня Аа2 до А2. Були знижені довгострокові рейтинги за борговими зобов'язаннями і депозитами таких великих фінансових організацій, як UniCredit (з Аа3 до А2) і Intesa (аналогічно з Аа3 до А2). Ряд інших італійських банків також зазнав зниження рейтингу на рівень від одного до трьох ступенів. Прогнози по рейтингах "негативні".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся