Fitch знизило рейтинги італійських банків
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинги ключових італійських банків. Про це повідомляється в прес-релізі агентства.
Рейтингові дії були проведені відносно найбільшого банку Італії Intesa Sanpaolo, найстарішого банку світу Monte dei Paschi di Siena, а також Banco Popolare, Iccrea Holding, Banco Desio і інш. Так, рейтинг Intesa Sanpaolo був знижений на один ступінь до А- з А з "негативним" прогнозом; рейтинг Monte dei Paschi di Siena до ВВВ з ВВВ+ зі "стабільним" прогнозом.
Рейтинг UniСredit, другого за величиною банку Італії, був підтверджений на рівні А- з "негативним" прогнозом.
Рейтингові рішення були ухвалені з урахуванням тісної залежності банківського сектору від загального стану економіки країни.
Нагадаємо, 27 січня 2012 р. Fitch заявило про пониження суверенного кредитного рейтингу відразу п'яти країн Євросоюзу. Зокрема, рейтинг Італії був понижений до рівня А- з А+, Бельгії - до АА з АА+, Іспанії - до А з АА-, Республіки Кіпр - до ВВВ- з ВВВ, Словенії - до А з АА-.
Раныше,13 січня 2012 р. інше впливове агентство - Standard & Рoor's зробило різні рейтингові зміни відносно 16 країн єврозони, знизивши, зокрема, на два щаблі довгострокові суверенні кредитні рейтинги Італії, Іспанії, Кіпру та Португалії. На один щабель S&P знизило подібні рейтинги Австрії, Мальти, Словаччини, Словенії і Франції.
Зміни відображають думку експертів агентства, що ініціативи керівників країн єврозони і відповідальних органів Євросоюзу не достатні для компенсації негативних наслідків. Основними негативними чинниками, що вплинули на зниження, стали: погіршення умов кредитування, підвищення ризиків для все більшого числа країн єврозони, погіршення прогнозів економічного зростання, а також відсутність у всіх учасників союзу консолідованої позиції щодо подолання кризових явищ.
Варто відзначити, що 20 грудня 2011р. Fitch знизило рейтинг італійського банку UniCredit SpA з А до А-, короткостроковий - з F1 до F2. Також Fitch помістило в список на перегляд з можливим пониженням кредитні рейтинги чотирьох французьких, семи італійських і восьми іспанських банків.
Європа вже досить тривалий період часу намагається боротися з борговими проблемами країн-членів, однак значних успіхів у цій боротьбі поки не видно. Першою країною, яка зіткнулася з серйозними проблемами, опинилася Греція. Поки влада ЄС намагалася врятувати одного з членів єврозони і виділяла сотні мільярдів євро Греції, інша, але вже більш значна для Європи одиниця - Італія - виявилася в стані, близькому до грецького. До цього варто додати боргові проблеми Ірландії, Португалії та Іспанії.