Fitch знизило прогноз по рейтингах України зі "стабільного" до "негативного"
Міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз рейтингів України зі "стабільного" до "негативного". Про це йдеться в звіті агентства.
У той же час короткостроковий і довгостроковий рейтинги дефолту емітента (РДЕ) підтверджені на рівні "В". Стеля рейтингу країни також підтверджений на рівні "B" (істотно недостатній рівень кредитоспроможності).
"Перегляд прогнозу по рейтингу відображає ймовірність подальшого зменшення міжнародних резервів, оскільки у країни складне розклад виплат зовнішнього боргу до 2014 р., а також труднощі в залученні запозичень з міжнародних ринків капіталу", - йдеться в повідомленні Fitch.
Fitch відзначили, що рейтинг отримав підтримку від здатності України (а також держкорпорацій і банків) зберігати доступ на міжнародні ринки з середини 2012 р.
Згідно очікуванням Fitch, зростання економіки України в 2013 році складе 0,5-1%, а в наступному році підвищення ВВП прискориться до 2-3%. Більш слабкі темпи економічного підйому можуть стати причиною для зниження рейтингів країни, наголошується в повідомленні агентства.
Fitch очікує подальше зниження курсу національної валюти до 8,5 гривні за 1 долар до кінця поточного року і до 9 гривень до кінця 2014 р. "Фінансова система та економіка країни впораються із зміною вартості нацвалюти в цих межах, однак більш значне падіння курсу може привести до негативних наслідків для рейтингів України", - вважають експерти агентства.
Нагадаємо, в жовтні 2011 р. Fitch знизило прогноз рейтингу України з "позитивного" на "стабільний".
В кінці 2012 р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті з В+ до В, прогноз залишився "негативним". Перед цим Moody's знизило рейтинг держоблігацій країни.
Рейтингові агентства пояснюють свої дії значними потребами України в зовнішньому фінансуванні в 2013 р. і в наступний період, а також невизначеними перспективами щодо забезпечення достатнього фінансування в іноземній валюті.
Зазначимо також, що сума платежів з обслуговування державного боргу на 2013 р. прогнозується в обсязі 35 млрд 2,3 млн грн, що на 5 млрд 419,4 млн грн (18,3%) більше плану на 2012 р. Загальні виплати за держборгом, які повинні бути здійснені в 2013 р. за рахунок коштів держбюджету, оцінюються на рівні 116 млрд 70,7 млн грн, з яких 59% (68 млрд 495,2 млн грн) - виплати за внутрішнім боргом та 41% (47 млрд 575,5 млн грн) становлять виплати за зовнішнім боргом.