ua en ru

Fitch знизила прогноз щодо зростання світової економіки на 2011-2013 рр

Автор: RBC.UA
Міжнародна рейтингова агенція Fitch знизила прогноз щодо зростання ВВП країн з розвиненою економікою на 2011-2013 рр.. у зв'язку з тим, що їх показники за II квартал 2011 р. виявилися гірше очікувань. Зростання економік, що розвиваються в 2011-2013 рр. буде також набагато більш помірним, ніж прогнозувалося раніше, але все ж досить сильним. У цілому Fitch переглянуло прогноз по зростанню світової економіки в бік зниження.

Міжнародна рейтингова агенція Fitch знизила прогноз щодо зростання ВВП країн з розвиненою економікою на 2011-2013 рр.. у зв'язку з тим, що їх показники за II квартал 2011 р. виявилися гірше очікувань. Зростання економік, що розвиваються в 2011-2013 рр. буде також набагато більш помірним, ніж прогнозувалося раніше, але все ж досить сильним. У цілому Fitch переглянуло прогноз щодо зростання світової економіки в бік зниження.

Згідно з оприлюдненими сьогодні оцінками агенціі, зростання світової економіки в 2011 р. складе 2,6% проти прогнозованого раніше рівня в 3,1%, в 2012 р. світовий ВВП зросте лише на 2,7% проти 3,4%, в 2013 г . - на 3,1% проти 3,4%. Відповідна інформація міститься в опублікованій сьогодні черговій квартальній доповіді Fitch "Прогноз розвитку глобальної економіки" (Global Economic Outlook).

Пониженню прогнозу сприяли кілька чинників, відзначає Fitch, у тому числі тимчасових. Впевненість у майбутньому похитнули такі аспекти, як підвищення волатильності на фінансовому ринку і невизначеність фіскальної політики. "Все це погано впливає на споживання і на інвестиції комерційних підприємств", - відзначає Fitch, втім, передбачаючи, що не очікує настання другої хвилі рецесії. Fitch каже лише, що ймовірність рецесії збільшилася, напружена обстановка на фінансовому ринку також чинить тиск і веде до посилення ситуації з кредитуванням.

"У єврозоні зростання ВВП буде нульовим або близьким до нуля аж до I кварталу 2012 р.", - йдеться в повідомленні Fitch. Частково агенція пов'язує такі прогнози з впливом боргової кризи: починаючи з червня 2011 р. ділова активність в Європі знизилася, а невизначеність, навпаки, помітно зросла.

"Другий квартал 2011 р. був значно слабкіше прогнозу Fitch, із пробуксовкою зростання основних розвинених країн на рівні 2009 р. А тимчасові фактори відіграють роль у придушенні активності, активізації волатильності фінансового ринку і нестійкості податково-бюджетної політики. Це підриває приватне споживання та інвестиційний зростання бізнесу", - відзначає агенція.

На думку аналітиків, підтримати стійке відновлення може поступове ослаблення кризи суверенного боргу в єврозоні або значне зниження цін на нафту.

"Однак зниження боргового навантаження і фінансова консолідація приватного і фінансового сектору в нестабільній фінансової ситуації буде обмежувати зростання, - говориться в огляді Fitch. - Збереження серйозною волатильності світового фінансового ринку, особливо в зоні євро, може підсилити тиск на банки, що призведе до обмеження кредитування".

Нагадаємо, в кінці червня п.р. агенція Fitch Ratings знизила прогноз по зростанню світової економіки в 2011 р. до 3,1% в порівнянні з темпом зростання у 3,2%, що прогнозувалися кварталом раніше. У той же час Fitch підвищила оцінку зростання світового ВВП в 2012-2013 рр. з 3% до 3,4%.

Також рейтингова агенція скоротила прогноз по зростанню економіки США в 2011 р. - з 3% до 2,6%. "Економічне зростання в США в I кварталі 2011 р. виявилося гіршим за очікування Fitch, що пов'язано, в першу чергу, з погіршенням внутрішнього попиту", - наголошується в доповіді Fitch.

Беручи до уваги дану тенденцію, агенція скоригувала прогноз по зростанню економіки США за весь 2011 р. Оцінка зростання американської економіки на 2012 р. залишена без змін - на рівні 2,8%.

Fitch відзначає, що повільне відновлення світової економіки укупі із збільшеними інфляційними ризиками ставить дилему перед Центральними банками, які, з одного боку, повинні підтримувати відносно м'яку, стимулюючу грошово-кредитну політику, а з іншого, - утримувати під контролем зростання цін.

Агенція очікувала, що в США базові процентні ставки будуть знаходитися поблизу нульового рівня щонайменше до I кварталу 2012 р., в той час як Європейський центробанк підвищить ставки вдруге в цьому році в III кварталі, а Банк Англії почне піднімати ставки в IV кварталі 2011 р.

Напомним, в кінці вересня п.р. Світова організація торгівлі (СОТ) також знизила прогноз зростання світової торгівлі на 2011 р. з 6,5% до 5,8% на тлі уповільнення темпів зростання торгівлі в останні місяці, а також невизначених перспектив навколо відновлення глобального ВВП.

При цьому темпи зростання торгівлі в розвинених країнах в 2011 р. очікуються на рівні 3,7%, а в країнах, що розвиваються та країнах-членах СНД - на рівні 8,5%.

Зростання світового ВВП, на думку експертів організації, складе за підсумками поточного року 2,5%, зростання ВВП у розвинених країнах - 1,5%, а в країнах, що розвиваються та в країнах-членах СНД - 5,9%.

У числі негативних факторів, що позначилися на світовій економіці в останні місяці, в релізі згадані наслідки природних катаклізмів у Японії, бюджетна криза в США і зниження кредитного рейтингу провідної світової економіки, а також триває бюджетно-боргова криза в зоні євро. На рівень споживчої довіри і довіри в ділових колах негативно впливають слабкі дані за об'ємом виробництва і зайнятості, які також сприяли посиленню паніки на фінансових ринках.

Зазначимо, наприкінці серпня п.р., Міжнародний валютний фонд (МВФ) у новій редакції доповіді МВФ про перспективи глобальної економіки (World Economic Outlook) попередив, що Європа і США можуть зануритися в нову рецесію в 2012 р., якщо залишать без вирішення гострі економічні проблеми.

На думку експертів МВФ, Європа повинна "діяти спільно" у своїй боротьбі з погіршенням суверенних боргових криз. У фонді вважають, що боргові проблеми країн єврозони, а також повільне відновлення економіки США є основними загрозами для світової фінансової стабільності. Однак експерти МВФ назвали саме Європу як "основне джерело занепокоєння" для глобальної економіки.

Фонд також назвав перспективи для країн з економікою, що розвивається, більш "невизначеними", хоча зростання экономіки, ймовірно, залишиться досить високим - близько 6,4% в цьому році, з уповільненням до 6,1% в 2012 р.

МВФ також нагадав про наявні ознаки перегріву в країнах з ринковою економікою, що розвивається, зазначивши, що в деяких країнах зростання цін на сировину, а також соціальні та політичні хвилювання не сприяють зростанню їх економік.

Раніше, 17 червня п.р. МВФ знизив свій прогноз по зростанню світової економіки в 2011 р. на 0,1 п.п. - до 4,3%. При цьому прогноз на 2012 р. було залишено без змін - 4,5%.