Fitch знизило рейтинг UniCredit SpA і перегляне рейтинги 19 інших європейських банків

Вівторок 20 грудня 2011 21:15
Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Fitch сьогодні знизило рейтинг найбільшого італійського банку UniCredit SpA. Довгостроковий рейтинг UniCredit був знижений з "А" до "А-", короткостроковий - з "F1" до "F2". Про це говориться в повідомленні агентства.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch сьогодні знизило рейтинг найбільшого італійського банку UniCredit SpA. Довгостроковий рейтинг UniCredit був знижений з "А" до "А-", короткостроковий - з "F1" до "F2". Про це говориться в повідомленні агентства.

Як говориться в повідомленні агентства, зниження рейтингу UniCredit відображає фінансові труднощі, з якими зіткнулася світова банківська система і які особливо сильно зачепили європейські банки. Перегляд рейтингу UniCredit був проведений в рамках перегляду рейтингів і прогнозів найбільших банків Європи.

Прогноз із кредитного рейтингу UniCreit SpA залишається негативним.

Також Fitch помістило в список на перегляд з можливим зниженням кредитні рейтинги чотирьох французьких, семи італійських і восьми іспанських банків, повідомляє AFP.

Серед кредитних організацій, що потрапили на перегляд, можна відзначити французькі Societe Generale, Natixis і BPCE, італійські Intesa Sanpaolo, Banca Monte dei Paschi di Siena, UBI Banca, іспанські Banco Santander, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, CaixaBank.

В офіційній заяві агентства йдеться про зниження прогнозів чотирьох банків Франції Societe Generale, Groupe BPCE, Dexia Credit Local і La Banque Postale зі "стабільного" на "негативний".

Агентство повідомило, що ці дії вчинено у зв'язку з аналогічними діями відносно суверенних рейтингів цих країн.

"Зниження рейтингу Франції призведе до того, що рейтинги Societe Generale, BPCE і Dexia Credit Local будуть знижені до рівня "А", - наголошується в повідомленні Fitch.

Тиск на рейтинги іспанських банків будуть чинити проблеми з ліквідністю, які можуть збільшитися на тлі розвитку боргової кризи в єврозоні, відзначили в агентстві.

Також Fitch помістило в список на перегляд з можливим зниженням рейтинги дефолту емітента (РДЕ) і рейтинги державної підтримки трьох найбільших кіпрських банків - Bank of Cyprus, Hellenic Bank і Marfin Popular Bank Public Co ltd.

Нагадаємо, 16 грудня Fitch Ratings помістило в список на перегляд з можливим зниженням суверенні кредитні рейтинги Італії, Бельгії, Іспанії, Словенії, Ірландії та Кіпру.

В першу чергу на перегляд поміщені довгострокові і короткострокові суверенні рейтинги Іспанії, поточний рейтинг агентства - АА-/+F1, Словенії - АА-/+F1, Італії - A+/F1, Ірландії - ВВВ+/F2, Кіпру - ВВВ/F3. Крім того, підлягає перегляду довгостроковий суверенний рейтинг Бельгії, який в даний час знаходиться на рівні АА+. До приміщення в список на перегляд кожна із зазначених країн мала прогноз - "негативний".

Експерти агентства мають намір завершити всі дії пов'язані з можливим переглядом до січня 2012 р. У звіті зазначено, що зміни можуть скласти як на одну, так і на дві сходинки одразу.

Fitch мотивував своє рішення помістити рейтинги країн на перегляд з можливим зниженням у зв'язку з наступними факторами, що впливають на національні економіки. Зокрема це відсутність чіткої програми реформування єврозони, яка дозволить подолати тривалу боргову кризу. Крім того, в агентстві зазначають, що для порятунку банківської системи державам доводиться докладати все більше ресурсів, що у свою чергу послаблює національні потенціали.

У той же день Fitch заявило про зниження кредитного рейтингу шести глобальних банків. Як говориться в повідомленні агентства, причиною зниження рейтингів стали європейська боргова криза і серйозні проблеми в банківському секторі. Був знижений кредитний рейтинг наступних банків:
- Bank of America - c АА- до А
- Barclays PLC: з AA- до А
- BNP Paribas: c AA- до A+
- Credit Suisse AG: з AA- до A
- Deutsche Bank AG: з AA- до A+
- The Goldman Sachs Group, Inc: з A+ до A.

Днем раніше Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента п'яти великих європейських банків. Дії прийняті відносно наступних фінансових організацій: французьких Banque Federative du Credit Mutuel (BFCM) і Credit Agricole, данського Danske Bank, фінського OP Pohjola Group і нідерландського Rabobank Group.

Крім того, у деяких банків знижений рейтинг банківської стійкості. Про це повідомляється у відповідній заяві агентства. Зокрема, довгострокові РДЕ банків BFCM, Credit Agricole і OP Pohjola Group знижені з АА- на А+, рейтинг Danske Bank знижений з A+ до А, а рейтинг Rabobank Group - з AA+ до AA.

Нагадаємо, 9 грудня ц.р. Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги трьох великих французьких банків на одну сходинку. Рейтинги BNP Paribas і Societe Generale були знижені до Аа3, а Credit Agricole - до А1, говориться в матеріалах, опублікованих агентством.

Причиною зниження рейтингів аналітики Мoody's назвали зростаючі труднощі, які виникають у банків при залученні коштів. Експерти відзначають погіршення економічної обстановки в єврозоні, що також позначилося на рейтингу французьких банків. В той же час, відзначають фахівці, агентство враховує той факт, що зазначені банки зможуть отримати фінансову допомогу від влади Франції в разі подальшого поглиблення кризи.

Всі три банки вже затвердили програми по залученню коштів за рахунок продажу активів, щоб скоротити залежність від зовнішніх джерел фінансування. Проте, за словами аналітиків Мoody's, подібний план може виявитися менш ефективним, ніж передбачалося спочатку, так як багато європейські фінансові установи вже взяли аналогічні заходи.

8 грудня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's помістило рейтинги 15 іспанських банків в список на перегляд з можливим пониженням. Зокрема, на перегляд з можливим зниженням були поміщені довгострокові рейтинги 12 фінансових інститутів. За винятком Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, їх короткостроковий рейтинг також підлягає перегляду. Довгострокові кредитні рейтинги 3 інших організацій до 8 грудня вже знаходилися в "чорному списку" агентства, тепер внесенню в список підлягають їх короткострокові рейтинги.

Також S&P помістило в список на перегляд з можливістю зниження рейтинги найбільших банків єврозони, таких як французький Societe Generale, BNP Paribas і німецький Deutsche Bank.

Як говориться в повідомленні агентства, кредитні рейтинги банків таких країн, як Австрія, Бельгія, Нідерланди, Фінляндія, Німеччина і Люксембург, можуть бути знижені максимум на один рівень, а банки Естонії, Франції, Ірландії, Італії, Мальти, Португалії, Словаччини, Словенії та Іспанії - максимум на два рівня.

S&P обіцяє вирішити питання про перегляд кредитного рейтингу банків незабаром після завершення перегляду кредитного рейтингу відповідних держав.

Зазначимо, раніше S&P переглянуло рейтинги провідних європейських і американських банків. У цьому списку виявилися такі кредитні організації, як Bank of America, Merrill Lynch & Co, Citigroup і Goldman Sachs Group. Їх рейтинг був знижений на одну сходинку у зв'язку з внесенням змін до методологію оцінки. Зміни торкнулися і китайського банківського сектора, при цьому рейтинги Bank of China і China Construction Bank підвищені з А/А-2 на А/А-1, прогноз "стабільний".

Нагадаємо, 29 листопада міжнародне рейтингове агентство Мoody's заявило, що може знизити рейтинг субординованих кредитів 87 банків в 15 країнах Європейського союзу (ЄС) через побоювання того, що урядам не вистачить грошей для порятунку власників більш ризикового банківського боргу у випадку кризової ситуації. Агентство повідомило, що перегляд рейтингів може торкнутися в основному банків Іспанії, Італії, Австрії та Франції.

12 жовтня міжнародні рейтингові агентства - Standard & Рoor's, що (S&P) і Fitch Ratings - знизили кредитні рейтинги найбільших іспанських банків на тлі погіршення стану іспанської економіки. S&P знизило рейтинги десяти банків, включаючи два найбільші банки країни - Santander і BBVA. Експерти S&P відзначали, що іспанські банки продовжать зазнавати негативний вплив економічного дисбалансу як мінімум протягом наступних півтора років.

Також агентство Fitch знизило рейтинги шести іспанських банків. Рейтинги Banco Santander і Banco Bilbao Vizcaya Argentaria були знижені на один щабель - з АА до АА-.

Минулого тижня Європейське відомство банківського нагляду (ЕВА) оприлюднило результати стрес-тестів європейських банків. 31 фінінститут з 91 не витримав випробування. Повідомляється, що для підтримки на визначеному рівні базового капіталу не вистачає 114,7 млрд євро. У списку три австрійських банки, один бельгійський, два кіпрських, три французьких, шість німецьких, чотири італійських, один голландський, один норвезький, чотири португальських, один словенський і п'ять іспанських.

Для того, щоб витримати стрес-тести, банкам необхідно мати як мінімум 9%-ву частку базового капіталу.

Зазначимо, Європа вже досить тривалий період часу намагається боротися з борговими проблемами країн-членів, однак значних успіхів у цій боротьбі поки не видно. Першою країною, яка зіткнулася з серйозними проблемами, опинилася Греція. Поки влада ЄС намагалася врятувати одного з членів Єврозони і виділяли сотні мільярдів євро Греції, інша, але вже більш значна для Європи одиниця - Італія - виявилася в стані, близькому до грецького. До цього варто додати і боргові проблеми Ірландії, Португалії та Іспанії. Остання, за словами аналітиків, може піти по шляху Греції та Італії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся