ua en ru

Fitch не збирається в 2012 р. знижувати рейтинги Франції та Німеччини

Автор: RBC.UA
Зниження рейтингу Франції, що зараз перебуває на найвищому щаблі ААА, в 2012р. малоймовірне, вважає відповідальний за рейтинги країн Європи експерт міжнародного рейтингового агентства Fitch Ед Паркер.

Зниження рейтингу Франції, що зараз перебуває на найвищому щаблі ААА, в 2012р. малоймовірне, вважає відповідальний за рейтинги країн Європи експерт міжнародного рейтингового агентства Fitch Ед Паркер.

"З урахуванням сформованої економічної та податкової ситуації у Франції, ми не очікуємо зниження її рейтингу цього року", - сказав аналітик в інтерв'ю агентству Reuters.

Те ж стосується Німеччини та Австрії, які також мають найвищий рейтинг ААА.

Менш оптимістично експерт висловився щодо Італії та Іспанії, рейтинги яких на даний момент знаходяться в списку на перегляд з можливістю зниження. За словами Паркера, рейтинги цих країн можуть бути знижені на одну або дві сходинки.

Глава департаменту суверенних рейтингів Fitch Девід Рейлі, в свою чергу, сказав: "Італія змушена платити ризикову премію у зв'язку з дефіцитом ліквідності на ринку (при рефінансуванні позик), країні необхідний простір для маневру. На даний момент його немає, що викликає серйозну стурбованість щодо подальшої долі Італії, рейтинги якої перебувають у списку на перегляд з можливістю зниження. Коли перегляд завершиться, є велика ймовірність, що рейтинг Італії буде знижено ", - сказав він.

На тлі боргової кризи в Європі, питання про зниження рейтингів країн регіону вийшло на перший план. За словами експерта, надії на те, що ситуація найближчим часом поліпшиться, мало. Раніше член правління Європейського центрального банку (ЄЦБ) Люк Коен заявляв, що перша половина 2012р. буде складною, незважаючи на те, що європейським лідерам вдалося взяти ситуацію з поширенням боргової кризи під контроль.

Цю позицію поділяє і глава департаменту суверенних рейтингів Fitch Девід Рейлі. "Країнам єврозони в 2012р. доведеться позичити приблизно 2 трлн євро. Суверенні та економічні ризики регіону обумовлені тим фактом, що більше половини цих запозичень припадає на держави з ризиком зниження рейтингу", - сказав експерт.

Зазначимо, раніше сьогодні повідомлялося, що ВВП Франції за підсумками IV кварталу 2011р. показав нульове зростання. А в кінці грудня 2011 р, безробіття в країні досягло рекордного за 12 років рівня.

Європа вже досить довго намагається боротися з борговими проблемами країн-членів, однак значних успіхів у цій боротьбі поки не видно. Першою країною, яка зіткнулася з серйозними проблемами, виявилася Греція. Поки влада ЄС намагалися врятувати одного з членів Єврозони і виділяли сотні мільярдів євро Греції, інша, але вже більш значна для Європи одиниця - Італія - ​​виявилася в положенні, близькому до грецького. До цього варто додати і боргові проблеми Ірландії, Португалії та Іспанії. Остання, за словами аналітиків, може піти шляхом Греції та Італії.

Зазначимо також, що 6 грудня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's помістило довгострокові суверенні кредитні рейтинги 15 країн єврозони на перегляд з можливим пониженням. На перегляд з можливим пониженням поміщені довгострокові рейтинги наступних країн (в дужках дано поточний довгостроковий і короткостроковий рейтинги): Австрії (ААА/А-1 +), Бельгії (AA/A-1 +), Фінляндії (AAA/A-1 +) , Франції (AAA/A-1 +), Німеччини (AAA/A-1 +), Люксембургу (AAA/A-1 +), Нідерландів (AAA/A-1 +). На перегляд з можливим пониженням довгострокових і короткострокових рейтингів: Естонія (AA-/A-1 +), Ірландія (BBB + / A-2), Італія (A/A-1), Мальта (A/A-1), Португалія ( BBB-/A-3), Словаччина (A + / A-1), Словенія (AA-/A-1 +), Іспанія (AA-/A-1 +).