Fitch: Кредитний рейтинг США може бути знижений

Четвер 22 грудня 2011 08:51
Автор: RBC.UA
Впливове рейтингове агентство Fitch Ratings 22 грудня випустило доповідь, присвячену фінансовій політиці США, в якій знову пригрозило знизити кредитний рейтинг Сполучених Штатів.

Впливове рейтингове агентство Fitch Ratings 22 грудня випустило доповідь, присвячену фінансовій політиці США, в якій знову пригрозило знизити кредитний рейтинг Сполучених Штатів.

Фахівців агентства засмутила нездатність членів комітету конгресу США досягти згоди щодо заходів зі скорочення дефіциту бюджету та державного боргу.

Оскільки прийняття важких рішень було відкладено до тих пір, поки не відбудуться президентські вибори і вибори в конгрес, владі буде необхідно зробити більш різкі кроки щодо зниження бюджетного дефіциту, говориться в повідомленні агентства. За даними Fitch, щоб протягом 10 років стабілізувати федеральний борг на рівні 90% від ВВП, уряду США необхідно буде скоротити дефіцит бюджету як мінімум на 3,5 трлн дол..

При цьому аналітики агентства передбачають, що федеральний борг перевалить за 90% до кінця нинішньої декади за відсутності податкових реформ, що необхідні США на тлі збільшення витрат на охорону здоров'я і соціальну сферу, пов'язаних зі старінням населення.

Зазначимо, що комітет конгресу США повинен був представити стратегію скорочення бюджетного дефіциту щонайменше на 1,2 трлн дол не пізніше 23 листопада 2011 р. У разі невдачі з 2013 р. будуть діяти автоматичні скорочення витрат на аналогічну суму відповідно до серпневих домовленостями в конгресі.

29 листопада Fitch Ratings підтвердило вищий кредитний рейтинг США - ААА, однак при цьому знизило кредитна оцінку Сполучених Штатів до "негативного".

22 листопада ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's залишило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг США на рівні АА + з "негативним" прогнозом, незважаючи на те, що спеціальний міжпартійний комітет конгресу США не зміг узгодити план скорочення бюджетних витрат на 1,2 трлн дол в наступні 10 років.

Тоді ж міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings повідомило про те, що планує провести перегляд довгострокового кредитного рейтингу США, якому на даний момент агентство присвоює найвищу позначку ААА, або прогноз по цьому рейтингу.

Зазначимо, Президент США Барак Обама обіцяє накласти вето на будь-яку спробу скасувати секвестр бюджету 2013 р., тобто автоматичні скорочення бюджетних витрат, передбачені у випадку невдачі спеціального міжпартійного комітету конгресу США.
Раніше 22 листопада спеціальний комітет конгресу США, що порівну складається з демократів і республіканців і нараховує всього 12 членів, оголосив про нездатність узгодити 10-річний план по скороченню бюджетних витрат на 1,2 трлн дол

Рішення про створення комітету було прийнято 2 серпня 2011 р., коли конгрес США після довгих дебатів і суперечок між демократами і республіканцями підвищив законодавчо встановлену межу держборгу. Тим самим держава уникнла дефолту за державними облігаціями. Однак ці заходи носять лише тимчасовий характер і не сприятимуть оздоровленню економіки в довгостроковій перспективі, тому в конгресі США був створений спеціальний міжпартійний комітет, покликаний впоратися з бюджетним дефіцитом шляхом скорочення держвидатків.

17 листопада повідомлялося, що державний борг США перевищив позначку в 15 трлн дол.

Міжнародні рейтингові агентства раніше попереджали владу США про те, що якщо конгрес не розробить довгостроковий план зі стимулювання економіки, країну чекає чергове зниження рейтингу.

2 листопада заступник міністра фінансів США Мері Міллер, яка курирує фінансові ринки, заявила, що до кінця року обсяг боргу США упреться у встановлену законом стелю, внаслідок чого провідна світова економіка вдруге за рік може зіткнутися з перспективою дефолту.

ФРС США дала більш песимістичний прогноз на перспективи відновлення економіки країни після кризи. За новими оцінками, до кінця 2011 р. економіка США виросте на 1,6-1,7%, а не на 2,7-2,9%, як прогнозувалося раніше в червні ц.р.

Прогнозуючи зміни ВВП на період до 2014 р., експерти також знизили свої прогнози: за новими оцінками, зростання у 2012 р. складе 2,5-2,9% (раніше прогнозувалося 3,3-3,7%), в 2013 г . - 3,0-3,5% (раніше 3,5-4,2%).

Нагадаємо, Білий дім вже зіткнувся з проблемою ліміту держборгу минулого літа, коли конгрес США повинен був до 2 серпня ц.р. підвищити планку держборгу, що складає зараз 14,3 трлн дол, щоб Сполучені Штати могли уникнути дефолту за своїми борговими зобов'язаннями. Допустиму межу запозичень було вичерпано Мінфіном США ще в травні ц.р. Цей план був узгоджений в останній момент Білим домом і лідерами обох партій в конгресі, а потім схвалений законодавцями і підписаний Президентом Бараком Обамою.

Документ дозволить скоротити дефіцит федерального бюджету мінімум на 2,1 трлн дол протягом 10 років. Одночасно він передбачає три раунди підвищення ліміту держзапозичень, так що в цілому планка держборгу буде піднята на 2,1-2,4 трлн дол..

Нині США відчувають серйозні фінансові труднощі через проблеми з великим розміром державного боргу і зростаючим бюджетним дефіцитом.

Бюджетне управління конгресу раніше повідомляло, що дефіцит бюджету США в поточному році може скласти 1,3 трлн дол, або 8,5% від ВВП.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся