Fitch змінило "позитивний" прогноз по рейтингах Росії на "стабільний"
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло прогноз по рейтингах зобов'язань Російської Федерації в іноземній і національній валюті з "позитивного" на "стабільний". Як повідомляє агентство, рейтинги РФ підтверджені на рівні ВВВ. Агентство також підтвердило рейтинг короткострокових зобов'язань Росії на рівні F3 і країнову стелю на рівні ВВВ+.
Нагадаємо, що 6 грудня 2011 р. рейтингове агентство Fitch Ratings попередило про зростаючі політичні і бюджетні ризики в РФ через невдоволення населення поточним режимом і підтвердило кредитні рейтинги Росії на рівні "BBB" з позитивним прогнозом.
"Результати парламентських виборів говорять про те, що політичні ризики зростають перед президентськими виборами в березні, політична невизначеність збільшується, у той час як населення розчарувалося в режимі управління країною...", - говорилося в прес-реліз агентства.
Партія Володимира Путіна на виборах 4 грудня втратила більше чверті прихильників після його рішення зберегти діючу 12 років конструкцію російської влади на такий же термін. Хоча його партія і виграла, вибори показали, що мільйони росіян втомилися від беззмінного лідера.
Різке падіння підтримки "Єдиної Росії" підкреслює занепокоєння населення корупцією в країні і те розчарування у нинішньої влади, яке досі полягало лише в падінні рейтингу Путіна і Президента Дмитра Медведєва, заявило агентство.
"Результати не змінять наш рейтинг "BBB" і позитивний прогноз... Уразливість Росії до різкого і тривалого падіння цін на нафту і її економічні і податково-бюджетні показники залишаються ключовими причинами для зміни рейтингу", - зазначали кредитні аналітики агентства.
Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's заявило, що результати виборів у Держдуму Росії забезпечують більшість "Єдиної Росії" в політичному керівництві країни, але обмежують можливості для проведення реформ.
На думку служби кредитних рейтингів S&P, результати виборів в РФ (рейтинги по зобов'язаннях в іноземній валюті: BBB/"стабільний"/A-3, по зобов'язаннях в національній валюті: BBB+/стабільний/A-2), що відбулися 4 грудня 2011 р., забезпечують уряду країни стійку більшість у Держдумі. Проте, як підкреслило агентство, втрата "Єдиною Росією" конституційної більшості дозволяє припустити, що новому уряду буде важче проводити радикальні реформи, якщо вона захоче це робити, підкреслює агентство.
Зазначимо, у рейтингу економічних свобод 2012 р. Росія потрапила в групу "в основному невільних економік" (124 місце в рейтингу).