Fitch: гривня може знецінитися на 10% до кінця 2012 року

Українська гривня може знецінитися на 10% до кінця 2012 р. Про це на конференції в Лондоні повідомив директор аналітичної групи Fitch по суверенним емітентам Чарльз Севіль, передає Bloomberg.

Українська гривня може знецінитися на 10% до кінця 2012 р. Про це на конференції в Лондоні повідомив директор аналітичної групи Fitch по суверенним емітентам Чарльз Севіль, передає Bloomberg.

За його словами, впевненість у стабільності української валюти "досить слабка", і в країні чиниться тиск на валюту. Тим не менш, падіння на рівні 2008 р., прогнозує аналітик, не буде. Гривня, яка знизилася на 1,2% до долара в 2012 р., впала майже на 35% в IV кварталі 2008 р. - у розпал світової економічної кризи.

Fitch продовжить "стежити за тим, як Україна буде задовольняти свої потреби у фінансуванні в 2013 р.", а також за співпрацею України з Міжнародним валютним фондом, додав Севіль.

Читайте також: Середній курс долара в 2013-2014 рр не підніметься вище 8,4 грн

Нагадаємо, на початку вересня ц.р. голова Національного банку Сергій Арбузов заявляв, що в Україні в найближчій перспективі причин для глибокої девальвації гривні немає. "У нас хороші валютні резерви, у нас практично низька інфляція. Причин сьогодні для хвилювання немає. Якщо не будуть накручуватися спекулятивні очікування, якщо не будуть робитися заяви політиків, які це роблять для своїх потреб, не для потреб населення, якщо населення буде слухати Нацбанк , то я не бачу в найближчій перспективі, ні в цьому році, ні на початку наступного року причин для глибокої девальвації і ми можемо спокійно триматися на стабільному курсі ", - сказав Арбузов.

Відзначимо, за підсумками сьогоднішніх торгів на міжбанківському валютному ринку курс євро впав майже на 6 копійок - до 10,4689-10,4793 грн/євро. Торги по долару завершилися на рівні 8,1340-8,1390 грн/дол., євро - 10,4689-10,4793 грн/євро, рубль - 0,2609-0,2613 грн/рубль. Водночас курс євро до гривні на готівковому ринку України опустився, в порівнянні з учорашніми значеннями, і на купівлі, і на продажу майже на 9 копійок. Котирування американського долара незначно підвищилися. Курс російського рубля по відношенню до гривні дещо знизився.

Читайте також: У бюджеті-2013 уряд заклав курс гривні до долара на рівні 8,11-8,2 грн/дол (відео)

Як повідомлялося, чиста купівля населенням валюти у вересні становила 1 млрд 801,6 млн дол. Також нагадаємо, що наприкінці вересня ц.р. НБУ застосував заходи впливу до банків, які викликали дестабілізацію на міжбанківському валютному ринку. "Ми покарали банки, що зловживали на міжбанківському ринку, а тепер мають намір врегулювати ситуацію на ринку готівковому", - зазначив Арбузов. За його словами, заходи застосують ще до десяти банкам після того, як завершиться перевірка. "Залежно від серйозності встановлених порушень - від штрафів до позбавлення ліцензій. Ми збираємося покарати банки за те, що, маючи готівкову валюту в касі, вони відмовлялися продавати її людям у дні зростання курсу, тим самим стимулюючи панічні настрої", - заявив Арбузов.

Нагадаємо, 4 вересня гривня на міжбанку знизилася до рівня трирічної давнини.

Читайте також: НБУ готовий застосувати комплекс регулятивних заходів у випадку падіння гривні

Фінансовий аналітик, доктор економічних наук Ерік Найман тоді зв'язав зростання курсу долара на міжбанку з надлишком гривневої ліквідності на ринку. А член ради Національно банку України Роман Шпек заявив, що уряду слід приділяти більше уваги роз'ясненню економічної ситуації.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Прем'єр-міністр Микола Азаров поспішив заявити, що причиною дестабілізації на валютному ринку України були спекуляції банків, які використовували для цього найнятих експертів та засоби масової інформації. Азаров заявив, що закликав Національний банк Украіниразобраться з такими діями банкірів. "Ми звернулися до Національного банку: застосуєте влада в цій ситуації", - додав прем'єр

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся