Фірташ повернув контроль над Іршанським ГЗК і Вільногірським ГМК

Фонд держмайна України (ФДМУ) і ПрАТ "Кримський титан" підписали додаткові угоди про продовження термінів оренди Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.) І Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) до вересня 2014 р. Про це повідомляє прес-служба ПрАТ "Кримський титан".

Фонд держмайна України (ФДМУ) і ПрАТ "Кримський титан" підписали додаткові угоди про продовження термінів оренди Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.) І Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) до вересня 2014 р. Про це повідомляє прес-служба ПрАТ "Кримський титан".

Відповідно до нових додаткових угод, орендна плата для "Кримського титану" виросла майже вдвічі. Нова ставка орендної плати за користування двома ГЗК перевищить 100 млн на рік. Хоча держава через ДАК "Титан" володіє в "Кримському титані" 50% +1 акцією, оперативне управління над підприємством здійснює власник 50% -1 акція - Ostchem Holding, що входить в Group DF. Конфлікт між компанією і урядом вдалося врегулювати лише після президентських виборів 2010 р. і зміни влади в Україні. Більше того, колишні топ-менеджери Ostсhem очолили найбільші державні активи титанової галузі України - "Титан України", "Сумихімпром" і Запорізький титаномагнієвий комбінат.

У 2009 р. Фонд державного майна України після закінчення терміну дії договорів оренди не пролонгував їх на п'ятирічний термін, як це було передбачено діючими на той момент договорами. У зв'язку з цим ситуація перейшла в судову площину. 24 січня 2012 р. судовий спір вирішився - між ПрАТ "Кримський титан" і Фондом держмайна України було підписано Мирову угоду про продовження до 5 вересня 2014 р. терміну дії договорів оренди сировинних комбінатів. Господарський суд міста Києва виніс рішення, згідно з яким між орендарем та орендодавцем були укладені додаткові угоди. Згідно з досягнутими домовленостями, компанія мала погасити заборгованість за оренду Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК у розмірі 151,4 млн грн. Заборгованість за оренду Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК виникла у зв'язку з тим, що в 2009 р. ФДМУ після закінчення терміну дії договорів оренди не пролонгував їх на п'ятирічний термін, як це було передбачено чинними на той момент договорами. У період судового розгляду на майно Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК був накладений арешт. У зв'язку з цим "Кримський титан" призупинив внесення орендної плати.

24 лютого 2012 р. ФДМУ оголосив конкурс з відбору оцінювачів необоротних активів цілісних майнових комплексів державних підприємств "Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат" і "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" з метою продовження термінів дії договорів оренди. Протягом трьох місяців (з 24 січня по 24 квітня 2012 р.) була проведена повна інвентаризація об'єктів, аудиторська перевірка і незалежна оцінка основних засобів ГЗК, інших необоротних і нематеріальних активів. На підставі отриманих аудиторами та оцінювачами даних був зроблений розрахунок орендної плати за використання цілісних майнових комплексів комбінатів. Нові додаткові угоди до договорів оренди були підписані 26 квітня 2012 р.

"Кримський титан" - найбільший у Центральній і Східній Європі виробник двоокису титану. Підприємство входить до групи компаній Дмитра Фірташа Group DF.Group DF належать 50% мінус 1 акція підприємства. 50% плюс 1 акція належить державній акціонерній компанії "Титан". У 2011 р. "Кримський титан" збільшив випуск двоокису титану на 2,2% порівняно з 2010 р., досягнувши рекордного обсягу 108 тисяч тонн. У жовтні 2011 р. голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ заявив, що планує вдвічі збільшити потужність "Кримського титану" до 2015 р. і інвестувати в підприємство близько 250 млн дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся