Фірташ не зміг купити російські "Міндобрива"
Структури російського підприємця Аркадія Ротенберга завершили операцію з покупки ВАТ "Міндобрива" (м. Россош, Воронезька область). Про це йдеться в прес-релізі, поширеному прес-службою Ротенберга, передає РБК. Таким чином, український бізнесмен Дмитро Фірташ не зміг купити російське підприємство.
В повідомленні відзначається, що структури Ротенберга запропонували вигідніші умови за угодою з придбання "Міндобрив", ніж інші претенденти, серед яких був український бізнесмен, власник групи компаній Group DF Дмитро Фірташ і МХК "Єврохім".
Як відзначив Ротенберг, слова якого наводяться в повідомленні, покупка нового активу пов'язана насамперед з диверсифікацією інвестиційних вкладень - кошоти від продажу частки в Новоросійському торговому порту будуть задіяні в новому для підприємця бізнесі. "Ми збираємося розвивати "Міндобрива" і вкладати в компанію суттєві кошти", - підкреслив підприємець.
Сьогодні, 3 серпня ц.р., норвезький агрохімічний концерн Yara оголосив, що продає міноритарний пакет (30% акцій) в россошанських "Міндобривах" підконтрольній Ротенбергу Lagus Management Ltd. за 390 млн дол.
Нагадаємо, про готовність Фірташа купити россошанскі "Міндобрива" за 1,4 млрд дол. повідомлялося на початку червня 2011 р. В кінці квітня 2011 р. намір викупити холдингову компанію Yaibera, що володіє контрольним пакетом "Міндобрив", озвучили у ВАТ "Єврохім". Керівництво "Єврохіма" оцінило "Міндобрива" в 1,3 млрд долл.; відповідно, частку Yaibera - приблизно в 1 млрд дол. У квітні з аналогічною пропозицією виступила і група "Акрон". За заявою "Акрона", його пропозиція була "зіставною за ціною". Крім того, "Акрон" запропонував компанії Yara - одному з акціонерів Yaibera - як "бонус" врегулювати суперечку відносно їх спільного підприємства "Нордік Рус Холдинг".
ОАО "Міндобрива" - єдиний виробник мінеральних добрив в Центрально-Чорноземному регіоні Росії. Основний продукт - аміак (у 2010 р. вироблено 1,056 млн т), а також аміачна селітра (525,3 тис. т), нітроамофоска (1,11 млн т) і азотна кислота (712 тис. т).
Відзначимо, що в даний час хімічні активи Фірташа включають "Рівнеазот", черкаський "Азот", сєвєродонецький "Азот" і концерн "Стирол". Поза структурами Фірташа з українських виробників міндобрив залишилися тільки Одеський припортовий завод і "Дніпроазот".