ua en ru

Фінансовий сектор США підтримує виборчу кампанію Мітта Ромні

Автор: RBC.UA
Обсяг пожертвувань на виборчу кампанію Барака Обами з боку фінансового сектора знизився порівняно з результатами кампанії 2008 р. Тепер банкіри роблять ставку на Мітта Ромні - найбільш вірогідного кандидата від Республіканської партії.

Обсяг пожертвувань на виборчу кампанію Барака Обами з боку фінансового сектора знизився порівняно з результатами кампанії 2008 р. За даними американського Центру за відповідальну політику, загальний розмір внесків на кінець лютого 2012 р. від банкірів склав близько 2,57 млн дол., що в 3 рази менше, ніж 4 роки тому. Тоді передвиборний штаб Обами зміг залучити від представників сектора 8,1 млн дол., повідомляє телеканал "Росія 24".

Фінансистам не подобається передвиборна риторика чинного американського Президента, який зробив одним з основних пунктів програми підвищення податків на банківський сектор і керівників хедж-фондів.

Торік ветеран індустрії хедж-фондів Леон Куперман у відкритому листі Президентові заявив: "Обмеження дебатів рамками "багаті і привілейовані" проти "бідних і безправних" змушує випустити з уваги головне і підливають масла у вогонь".

Тепер банкіри роблять ставку на Мітта Ромні - найбільш вірогідного кандидата від Республіканської партії. Вони перевели в його виборчий фонд близько 16,5 млн дол., і фінансовий сектор зайняв перше місце за вкладами. Всього ж Ромні зміг залучити близько 73,7 млн дол. Варто відзначити, що 63% пожертвувань були вище 2,5 тис. дол.

Політологи стверджують, що гроші від фінансистів можуть зіграти з кандидатом від Республіканської партії злий жарт: судячи з опитувань, американські виборці недолюблюють банкірів і можуть проголосувати проти кандидата, якого вони підтримують.

Нагадаємо, Обама заявив про необхідність збільшити податкове навантаження на багатих у своєму щорічному зверненні до нації в кінці січня. Зокрема, він пропонує встановити ставку податку для американців з доходами понад 1 млн дол. у рік на рівні 30%. Ідея була названа "правилом Баффета", оскільки саме він в серпні минулого року виступив з колонкою в The New York Times, запропонувавши збільшити податки для багатіїв. Об'єднаний комітет Конгресу США з оподаткування підрахував, що запропонований Баффетом і підтриманий Обамою спеціальний податок на багатих американців принесе в бюджет країни лише 47 млрд дол. протягом 11 років.

Крім того, Обама позначив основні параметри податкової реформи, яка стане однією з опорних точок в його передвиборній кампанії. Президент запропонував зменшити ставку податку на прибуток корпорацій з 35% до 28%. На сьогоднішній момент вона є однією з найвищих у світі. Більше віддають в скарбницю тільки японські компанії.

На думку Обами, гравці корпоративного сектора опинилися в нерівних умовах. Деякі з них можуть істотно зменшити податкове навантаження за рахунок "дірок" в законодавстві. Так, дохід від ринкових інвестицій, який отримують фонди, що вкладають гроші в цінні папери, оподатковується у 15% (збір ведеться по статті "податок на приріст капіталу"). Президент США подібні лазівки пропонує ліквідувати, а крім того, ввести підвищену ставку податку для тих компаній, які намагаються вивести бізнес в офшорні зони.

Нагадаємо, вибори Президента США відбудуться 6 листопада ц.р. На даний момент Ромні впевнено лідирує на республіканських праймеріз і, очевидно, стане опонентом Обами на виборах. Згідно з опитуванням, проведеним інститутом Геллапа, чинний Президент програє по популярності кандидату від республіканців Ромні. Якщо кандидатом від республіканців на виборах стане Ромні, проголосувати за нього готові 50% опитаних, за Обаму - 46%.