ru ua

Фільм Рідлі Скотта «Робін Гуд» відкрив Каннський кінофестиваль

Автор: RBC.UA
Гостросюжетний бойовик «Робін Гуд» Рідлі Скотта за мотивами стародавньої англійської легенди відкрив 63-й Каннський кінофестиваль.

Гостросюжетний бойовик «Робін Гуд» Рідлі Скотта за мотивами стародавньої англійської легенди відкрив 63-й Каннський кінофестиваль, передає Reuters.

Голлівудський блокбастер, де головні ролі виконують австралійські актори Рассел Кроу та Кейт Бланшетт, стане однією з небагатьох американських стрічок, які покажуть за 11 днів одного з головних подій у кіноіндустрії.

Єдиним фільмом із США, який зумів пробитися в основну конкурсну програму, стала картина «Чесна гра» Дуга Лиману з Наомі Уоттс і Шоном Пенном у головних ролях.

На престижний кіноогляд привезли свої нові картини Олівер Стоун «Уолл-стріт: гроші ніколи не сплять» і Вуді Аллен «Ти зустрінеш високого незнайомого брюнета», проте їх покажуть поза конкурсом.

Вперше в історії Каннського кінофестивалю до основної конкурсної програми включено український фільм - «Щастя моє» Сергія Лозниці (Україна-Німеччина-Голландія). Крім того, стрічка «Шантрапа» Отара Іоселіані (Україна-Франція) буде представлена в спеціальному показі.

На відміну від США, азіатське кіно представлене в Каннах дуже широко: глядачі побачать фільми з Таїланду, Японії, Китаю, а також два з Південної Кореї - «Поезія» Лі Чан Дона і «Служниця» Їм Санса.

За Золоту пальмову гілку також змагатимуться мексиканець Алехандро Гонсалес Іньярріту («Красата» з Хав'єром Бардемом у головній ролі), японець Такеши Кітано з черговою стрічкою про якудзу «Обурення», іранський класик Аббас Кіаростамі з першою картиною, знятою поза Ірану («Завірена копія», головна героїня - Жюльєтт Бінош). Свої картини також представлять француз алжирського походження Рашид Бушареб «Поза законом», модний таєць Апічатпонг Вірасетакун «Дядечко Бунмі, який пам'ятає свої минулі життя», китаєць Вань Сяошуай «Чонкінгскій блюз», італієць Даніеле Лукетті («Наше життя») і угорець Корнель Мундручо «Ніжний син: Проект Франкенштейна».

«Коли кілька років тому Південна Корея прийшла на фестиваль, ми не знали, чи був це поодинокий залп, або вони прийшли в кіно надовго. Зараз можна з упевненістю сказати, що вони дуже сильні в кіно», - сказав директор фестивалю Тьєррі Фремо.

Серед очікуваних картин критики називають сіквел «Стомлені сонцем» російського режисера Микити Михалкова, а також картину «Красата» Алехандро Гонсалеса Іньярріту.

Крім основної програми в Каннах пройде фестиваль короткометражних фільмів, також будуть вручені премія «Особливий погляд», нагорода за кращий студентський фільм, представлений у програмі «Сінефондасьон», і «Золота камера» за кращий дебют.

Хоча в цілому експерти задоволені кінопрограмою в Каннах, вони сумніваються, що цей фестиваль чекає такий же успіх, що і попередній.

Нагадаємо, в 2009 р. кіноогляд вперше відкривала анімаційна стрічка «Вгору», а головні призи забрали картини «Біла стрічка» Міхаеля Ханеке і «Пророк» Жака Одіара. Але головний скандал розгорівся навколо «Антихриста» від Ларса фон Трієра. Критики звинуватили данця в зайвій жорстокості, що не завадило журі нагородити виконала головну роль Шарлоту Генсбур «Золотою пальмовою гілкою».

Міжнародний Каннський кінофестиваль - щорічний кінематографічний фестиваль, що проводиться в кінці травня в курортному місті Канни (Франція) на базі Палацу фестивалів та конгресів на набережній Круазет. Акредитований Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) в числі тринадцяти конкурсних фестивалів ігрових фільмів (так звані «фестивалі категорії А»), і є одним з найстаріших (вперше проведений в 1939 р.) і найпрестижніших у світі.