Фіделю Кастро виповнилося 85 років

Субота 13 серпня 2011 11:58
Автор: RBC.UA
Лідер кубинської революції Фідель Кастро сьогодні відзначає 85-річчя. Дні народження лідерів на Кубі за традицією відзначаються без особливої ​​помпезності.

Лідер кубинської революції Фідель Кастро сьогодні відзначає 85-річчя. Дні народження лідерів на Кубі за традицією відзначаються без особливої ​​помпезності.

Цього разу центральною подією серед заходів, приурочених ювілею Кастро, став тригодинний концерт під назвою "Серенада вірності", що розпочався о 04:00 за київським часом у суботу в гаванському театрі "Карл Маркс". У концерті взяли участь понад двадцять знаменитих кубинських та зарубіжних виконавців, у тому числі всесвітньо відома співачка Омара Портуондо. Про це повідомляє "Сіньхуа".

Кілька латиноамериканських культурних і політичних діячів взяли участь у заході. Серед них були і лідер нікарагуанських сандиністів Томас Борг, міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патина, члени кубинського уряду, чиновники та інтелігенція.

Але ні сам Кастро, ні його брат Рауль, ні Президент Венесуели Уго Чавес, який закінчив курс хіміотерапії на публіці не з'явилися. Старший Кастро взагалі в останнє з'явився перед народом в середині квітня на з'їзді Комуністичної партії Куби (КПК).

Фідель Кастро почав передавати владу своєму молодшому братові Раулю в 2006 р., після початку хвороби і кількох операцій, але сам він продовжує писати редакційні статті з проблем, що становлять інтерес у світі. У 2008 р. Кастро відійшов від політичних справ і склав з себе всі повноваження, передавши їх Раулю. У квітні цього року Фідель підтвердив, що більше не буде входити до складу вищого керівництва КПК.

85-річний ювілей Ф. Кастро зустрічає в нових для країни соціально-політичних реаліях. Партія та уряд, під керівництвом Р.Кастро, запустили процес "актуалізації" кубинської моделі соціалізму. У рамках реформ в країні з'явиться індивідуальна праця, поступово зменшаться надзвичайно роздуті штати держпідприємств, країна скоротить надмірні соціальні витрати та субсидії.

При цьому влада не втомлюються повторювати і наполягати, що широкі реформи не означають відмови від соціалістичної моделі і повністю відповідають принципам революції, визначеним і сформульованим Ф. Кастро.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся