ru ua

Фідель Кастро з'явився на публіці, спростувавши чутки про свою недієздатність

Автор: RBC.UA
Колишній кубинський лідер Фідель Кастро особисто розвіяв чутки про різке погіршення свого здоров'я, з'явившись на публіці. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на представника готелю Nacional в Гавані, де побував знаменитий кубинський революціонер.

Колишній кубинський лідер Фідель Кастро особисто розвіяв чутки про різке погіршення свого здоров'я, з'явившись на публіці. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на представника готелю Nacional в Гавані, де побував знаменитий кубинський революціонер.

86-річний екс-правитель Куби в суботу вдень приїхав у готель, супроводжуючи "гостя з Венесуели". "Фідель Кастро був тут вчора, протягом 30 хвилин він розмовляв із співробітниками готелю", - заявила комерційний директор готелю Яміла Фастер, яка, правда, сама на зустрічі не була присутня. При цьому вона додала, що її колеги, видавши особисто Кастро, відзначають, що колишній кубинський лідер "виглядав дуже добре".

Читайте також: Фідель Кастро може прожити ще кілька тижнів, - медики

Представник готелю також зазначила, що найближчим часом планується опублікувати фотографії, що відобразили поява Кастро на публіці.

Як повідомлялося, 19 жовтня ц.р. в ЗМІ з'явилася інформація, що Кастро знаходиться у важкому стані після перенесеного інсульту. Нібито колишній кубинський лідер перестав впізнавати людей і відчуває проблеми з мовленням.

Пізніше сестра Кастро Хуаніта, яка живе в Маямі, поспішила розвіяти ці чутки, назвавши їх "абсурдними". З подібним же заявою виступив і син політика Алекс.

Читайте також: Сім'я Фіделя Кастро заперечує, що кубинський революціонер знаходиться при смерті

Зазначимо, що ЗМІ вже неодноразово писали про серйозні проблеми зі здоров'ям Кастро. Також з'являлися повідомлення про те, що він нібито помер. Офіційних коментарів від влади Куби щодо смерті Кастро не надходило. 13 серпня ц.р. на Кубі відзначили 86-річчя політика.

У державних засобах масової інформації звучали вітальні послання, однак публічного виступу самого винуватця святкування не відбулося.

Останній раз латиноамериканський політик звертався до кубинців в липні, опублікувавши в газеті Escambray колонку "Роздуми", а на публіці його бачили в березень 2012 р.

Читайте також: Фідель Кастро зустрівся з представниками інтелігенції з 22 країн

Кастро народився 13 серпня 1926 р. на Кубі в багатій родині, здобув юридичну освіту. Свою політичну кар'єру розпочав ще під час навчання в Університеті Гавани. Разом зі своїм братом Раулем Кастро і аргентинцем Ернесто Че Геварою очолив революційний рух на Кубі проти диктатора Фульхенсіо Батісти.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Згодом він прийшов до влади в результаті Кубинської революції, яка повалила диктатуру Батісти, і незабаром після цього став прем'єр-міністром Куби. Кастро перебував на посаді прем'єр-міністра Куби з лютого 1959 р. по грудня 1976 р., а потім був головою Державної ради Куби і Ради міністрів Куби, до його відставки з посади в лютому 2008 р. Він був першим секретарем Комуністичної партії Куби з 1965 р. до 2008 р., поки не пішов у відставку за станом здоров'я. З тих пір пост глави держави займає його брат Рауль.

У 2008 р. Кастро відмовився від високих державних постів, він веде колонку в газеті Escambray і рідко з'являється на людях.