ua en ru

ФДМУ скасував свій наказ про приватизацію держпакету акцій авіакомпанії "Аеросвіт"

Автор: RBC.UA
Фонд державного майна України (ФДМУ) скасував свій наказ про приватизацію державного пакету акцій авіакомпанії "АероСвіт". Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі ФДМУ.  

Фонд державного майна України (ФДМУ) скасував свій наказ про приватизацію державного пакету акцій авіакомпанії "АероСвіт". Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі ФДМУ.

Такий крок пов'язаний із забороною суду на приватизацію авіакомпанії. При цьому у Фонді відзначили, що рішення про подальші дії з приватизації авіакомпанії поки не ухвалене.

Раніше ФДМУ планував подати апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва про заборону приватизувати держпакет ЗАТ "АероСвіт".

Відзначимо, окружний адміністративний суд Києва 22 вересня ц.р. заборонив ФДМУ приватизовувати держпакет "АероСвіту". Позов був поданий інвесткомпанією "Он-лайн капітал", яка заявила, що може заплатити за авіакомпанію набагато більшу суму.

Як повідомлялося, 18 вересня ц.р. ФДМУ запропонував акціонерам авіакомпанії "АероСвіт" викупити держчастку в статутному капіталі компанії у розмірі 22,39% акцій. Держчастка "АероСвіту" була оцінена в 17,003 млн грн.

За словами гендиректора "Он-лайн капітал" Миколи Почапського, його компанія готова була заплатити за пакет близько 35 млн грн: "Ми вважаємо, що ціна активу занижена, і направляли до ФДМУ свою пропозицію, проте відповіді так і не отримали".

В той же час раніше в.о. глави ФДМУ Дмитро Парфененко заявив, що заявка від "Он-лайн капітал" дійсно надходила до ФДМУ.

«Але як нею можна скористатися, поки від участі в конкурсі не відмовляться інші акціонери? Це неможливо", - сказав Д. Парфененко.

Нагадаємо, про плани приватизації "АероСвіту" ФДМУ заявив в лютому цього року. Тоді представники фонду пояснювали своє рішення тим, що підприємству необхідні додаткові фінансові вливання для розвитку, чого не може забезпечити держава.

Компанія "АероСвіт" - Українські авіалінії", створена в 1994 році, сьогодні є великим українським авіаперевізником, що оперує широкою маршрутною мережею і авіапарком, що складається з 13 літаків виробництва Boeing.