ua en ru

ФДМУ обрав компанію "Острів" оцінювачем "Укртелекому"

Автор: RBC.UA
Переможцем конкурсу з вибору оцінювача 92,79% "Укртелекому" Фонд державного майна України (ФДМУ) оголосив ЗАТ "Консалтингова фірма "Острів".

Переможцем конкурсу з вибору оцінювача 92,79% "Укртелекому" Фонд державного майна України (ФДМУ) оголосив ЗАТ "Консалтингова фірма "Острів". Про це РБК-Україна повідомила прес-секретар ФДМУ Ніна Яворська.

Конкурс з вибору оцінювача відбувся 6 січня, з трьох претендентів найкращі терміни та умови, згідно повідомленню, представила компанія "Острів".
У консалтингової фірми є 30 днів для проведення оцінки.

Нагадаємо, 22 грудня ФДМУ оголосив конкурс з відбору оцінювача 92,791% акцій ВАТ "Укртелеком". Незалежна оцінка проводилася у зв'язку з тим, що на конкурс надійшла заявка лише від одного покупця.

Раніше голова ФДМУ Олександр Рябченко заявив, що торгів з приватизації "Укртелекому" не буде, так як заявку подав один учасник-дочірня компанія австрійського концерну Epic ESU. Також О.Рябченко заявив, що компанія Epic є "фінансовим інвестором".

За словами О.Рябченка, до повного виконання інвестиційних зобов'язань ESU не зможе продати належні їй акції "Укртелекому" у разі їх купівлі. Однак, за його словами, якщо Epic продасть саму компанію ESU, то дозволу АМКУ на продаж акцій "Укртелекому" не треба.

28 грудня ТОВ ESU запропонувало за "Укртелеком" ціну 10 млрд 500 млн 10 грн. Як заявила тоді Н.Яворська, "нижче цієї цифри ми підприємство вже не продамо". Стартова ціна 92,79% акцій "Укртелекому" становила 10,5 млрд грн. Також Н.Яворська повідомила, що ESU має намір інвестувати 450 млн грн на розвиток оператора протягом 5 років після його придбання. "Це не вся сума, це тільки та, про яку йшлося в ході вивчення інвестпропозиції", - сказала вона.

Нагадаємо, 13 жовтня ФДМУ оголосив конкурс з продажу 92,791% ВАТ "Укртелеком". Початкова ціна становить 10,5 млрд грн, що в 2,4 рази перевищує номінальну вартість.

Раніше Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Новий власник компанії повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) За два роки "Укртелеком" повинен створити виділену систему спеціального зв'язку для потреб державних структур. Власник підприємства зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені). Покупець "Укртелекому" протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державної спеціального зв'язку.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік приватизованих у 2007 р. Проте приватизація до цих пір не відбулася. ВАТ "Укртелеком" створено 5 січня 2000 р. До складу товариства входить 33 філії. Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за 9 міс. 2010 р. зменшився в 3,1 рази, до 62 млн 655 тис. грн. відносно 194 млн 814 тис. грн за аналогічний період минулого року.