ua en ru

ФДМУ: У купівлі 76% акцій "Луганськтепловозу" зацікавлені сім компаній

Автор: RBC.UA
Фонд державного майна України (ФДМУ) уклав договори конфіденційності з сімома компаніями, які зацікавилися продажем 76,001% акцій ВАТ "ХК" Луганськтепловоз ". Про це повідомляє прес-служба ФДМУ.

Фонд державного майна України (ФДМУ) уклав договори конфіденційності з сімома компаніями, які зацікавилися продажем 76,001% акцій ВАТ "ХК" Луганськтепловоз ". Про це повідомляє прес-служба ФДМУ.

Серед цих компаній - п'ять вітчизняних і дві іноземні. Відповідно до чинного законодавства, компанії-інтересанти мають право відвідати підприємство і безпосередньо ознайомитися з його діяльністю.

Нагадаємо, 31 березня 2010 р. ФДМУ оголосив конкурс з продажу 76,001% акцій ВАТ "ХК" Луганськтепловоз ".

Стартова ціна пакета - 400 млн грн. Конкурс відбудеться з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону. Крок збільшення ціни при проведенні торгів "з голосу" ліцитатором - 4 млн грн. Конкурс відбудеться 15 червня 2010 р.

До конкурсу допускаються компанії, які не менше трьох років виробляють залізничні локомотиви (електровози, тепловози) та електропоїзди або комплектуючі до них, або використовують залізничні локомотиви (електровози, тепловози) та електропоїзди у своїй діяльності.

Прихід на підприємство приватного власника, крім фінансово-економічних проблем його діяльності, допоможе вирішити і соціальні питання. Відповідно до умов конкурсу, інвестор протягом шести місяців з моменту переходу права власності на пакет повинен, зокрема, сплатити заборгованість по зарплаті і соцплатежах. Також він повинен не допускати нової простроченої заборгованості по зарплаті і підвищувати її з урахуванням інфляційних процесів.

Нагадаємо, 17 травня ц.р. віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко, не виключив, що російський капітал буде допущений до приватизації "Луганськтепловозу".

Раніше, 19 березня ц.р. С.Тігіпко, коментуючи плани уряду з приватизації в 2010 р. заявив, що на продаж будуть виставлені підприємства енергогенерації та розподілу електроенергії, машинобудування, зокрема, і "Луганськтепловоз".

Відзначимо, компанію вже намагалися продати, але приватизація не відбулася. Спроба приватизувати холдинг у 2006 р. завершилася скандалом. Кілька компаній подали позови і оскаржили рішення ФДМУ щодо умов конкурсу, звинувативши керівництво ФДМУ в перевищенні компетенції при встановленні кваліфікаційних вимог до учасників конкурсу. Проведений конкурс став четвертою спробою з 1998 р. продати контрольний пакет акцій підприємства.

Нагадаємо, 10 січня 2008 р. Верховний Суд України підтвердив рішення судів нижчих інстанцій про незаконність приватизації "Луганськтепловозу".

Зазначимо, у жовтні 2006 р наказами Фонду держмайна України конкурс був припинений і відновлений в березні 2007 р. На наступний день після його відновлення, 23 березня 2007 р. ФДМУ провів конкурс з продажу 76% акцій ВАТ "ХК "Луганськтепловоз" з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону. За результатами конкурсу переможцем було визнано ВАТ "Брянський машинобудівний завод" (Росія), який запропонував за пакет 292 млн 505 тис. грн. Про своє бажання брати участь у приватизаційному конкурсі заявляли "Трансмашхолдінг" і ХК "Автокраз". Конкурс був проведений без будь-якого опублікування інформаційного повідомлення про дату і час його проведення.

Разом з тим, за висновками господарських судів обов'язковість такого опублікування передбачена відповідними законами України.

У зв'язку з цим, господарськими судами був визнаний недійсним ряд рішень Фонду держмайна України, що стосуються продажу акцій ВАТ "ХК "Луганськтепловоз", у тому числі рішення про недопущення до участі в конкурсі ВАТ" Дніпровагонмаш ", про підсумки конкурсу і визначення його переможця. Недійсним також було визнано договір купівлі-продажу зазначеного пакета акцій ВАТ "ХК" Луганськтепловоз ". Судовими рішеннями ЗАТ "КК "Брянський машинобудівний завод" був зобов'язаний повернути Фонду держмайна України зазначений пакет акцій ВАТ" ХК "Луганськтепловоз".