ru ua

ФДМУ: Приватизація "Центренерго" і "Донбасенерго" завершиться в першому півріччі 2012 р

Автор: RBC.UA
Фонд державного майна України (ФДМУ) планує завершити процес приватизації "Центренерго" і "Донбасенерго" у першому півріччі 2012 р. Про це в ході прес-конференції заявив голова ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

Фонд державного майна України (ФДМУ) планує завершити процес приватизації "Центренерго" і "Донбасенерго" у першому півріччі 2012 р. Про це в ході прес-конференції заявив голова ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми плануємо приватизувати "Донбасенерго" і "Центренерго" у першому півріччі 2012 р... Вартість спрогнозувати не можу, але у нас вже є досвід продажу двох енергетичних компаній, тому треба орієнтуватися на ті показники. "Центренерго" - компанія відома, тому вона в тому ж діапазоні, що і "Західенерго". "Донбасенерго" - залишок від тієї великої компанії, тому вона набагато дешевше, ніж інші энергогенеруючі компанії. ... "Донбасенерго" приблизно в два рази дешевше ("Центренерго")", - заявив Рябченко. Нагадаємо, що стартова ціна 45,1% акцій "Західенерго" становила 1,9 млрд грн.

Разом з тим, голова ФДМУ заявив, що буде виставлено 60,7 % акцій "Донбасенерго" і 53,3% "Центренерго".

Як повідомлялося, раніше сьогодні ФДМУ допустив ПАТ "Львівобленерго", ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" ((ЛЕО) підконтрольна бізнесменові Костянтину Григоришину), ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" (VS Energy - підконтрольна російському підприємцеві Олександру Бабакову), до участі в приватизації ПАТ "Вінницяобленерго". Початкова вартість пакету акцій "Вінницяобленерго" становить 167,65 млн грн.

Нагадаємо, в 2011 р. ФДМУ провів конкурс з продажу 25% "Київенерго", 45,1% "Західенерго". Конкурси виграв ДТЕК, що входить у холдинг Ріната Ахметова СКМ. 25% акцій "Київенерго" ДТЕК придбав за 450,5 млн грн, 45,1% акцій "Західенерго" - за 1,9 млрд грн.

Зазначимо, в уряді впевнені, що приватизація українських енергетичних компаній дозволить залучити в сектор багатомільярдні приватні інвестиції, яких вони так потребують. Крім вищевказаних активів, в поточному році повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго", 50% акцій "Закарпаттяобленерго" і 26% акцій "Тернопільобленерго". На початку січня п.р. були реалізовані пакети акцій "Дніпроенерго" і "Донецькобленерго". В обох конкурсах також переміг ДТЕК.

Як повідомлялося, за даними ФДМУ в державний бюджет України в 2011 р. від приватизації державних об'єктів надійшло 11,5 млрд грн.

Відомо, що Кабмін планує зберегти рівень надходжень у держбюджет 2012 р. від приватизації держмайна рівні 2011 р.

У 2010 р. до держбюджету України від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації, надійшло 1,093 млрд грн.