ФДМУ планує отримати від продажу "Сумихімпрому" 3 млрд грн
Держава продає одне з найбільших хімпідприємств у країні - "Сумихімпром". Вчора уряд узгодив приватизацію 92,75% акцій компанії і, за даними видання "Комерсант-Україна", розраховує виручити за нього близько 3 млрд грн. Поки брати участь в приватизації має намір тільки Group DF Дмитра Фірташа, що вже багато років цікавиться активом.
Приватизації підлягає 92,75% акцій "Сумихімпрому", говориться в плані розміщення акцій заводу, який вчора опублікував Кабінет міністрів. Ще 5% планується розмістити на фондових біржах і 2,25% - серед працівників підприємства. Якщо частина акцій на біржі або серед співробітників не вдасться продати, їх приєднають до пакету, який виставляється на конкурс.
Читайте також: ФДМУ ліквідовує "Титан України"
Продати підприємство планується вже в серпні, стверджує один з високопоставлених чиновників Фонду держмайна на правах анонімності (у фонді відмовилися надати офіційні коментарі). А очікувана сума від приватизації складе близько 3 млрд грн, додає він. "Ми оцінювали компанію, виходячи з вартості аналогічних підприємств за кордоном. Наприклад, капіталізація американської Kronos Worldwide Inc. (як і "Сумихімпром", спеціалізується на випуску фосфатних добрив) на біржі приблизно дорівнює її річному доходу. Ми взяли дохід "Сумихімпрому" і додали премію за контроль над заводом", - пояснює співбесідник. Чистий дохід підприємства в 2012 році склав 2,9 млрд грн при чистому збитку (виріс в 80,5 разу) 207,2 млн грн.
Оцінити ринкову вартість активу галузеві аналітики не змогли. У компаніях Concorde Capital, Dragon Capital, Eavex Capital вчора відмовилися дати оцінку, пославшись на те, що акції "Сумихімпрому" не котируються на біржах.
Читайте також: Кабмін затвердив план розміщення акцій "Сумихімпрому"
Інтерес до активу проявляє тільки Group DF Дмитра Фірташа. "Сумихімпром" - дуже цікавий для нас актив. Ми неодноразово заявляли, що хочемо придбати його", - заявив управляючий директор компанії Борис Краснянський. У компанії не говорять, скільки готові заплатити, відзначають лише, що чекають оголошення умов конкурсу. Group DF давно прагне отримати у власність "Сумихімпром" - сировину для підприємства поставляють Іршанський і Вольногорський ГЗК, які знаходяться в оренді у компанії "Кримський титан", що входить у Group DF. У держпідприємстві працює і низка менеджерів-вихідців з Group DF. Голова правління компанії Ігор Лазакович раніше був членом правління "Кримського титану", працював на ЗТМК і Кримському содовому заводі.
Потенційно компанія могла б бути цікава і російським хімічним холдингам, проте вони поки не поспішають заявляти про участь у майбутньому конкурсі. Джерело в компанії "Сибур" повідомило лише, що в компанії готові розглянути участь в приватизації заводу після оголошення конкурсу про його продаж.
Читайте також: Почата процедура санації "Сумихімпрому"
Проте експерти упевнені, що конкуренції у Group DF в конкурсі не буде. "З близьких до влади підприємців хімічні активи є тільки у Дмитра Фірташа. А зарубіжних претендентів навряд чи допустять до конкурсу", - вважає народний депутат Сергій Пашинський (заступник голови фракції "Батьківщина"). В цьому випадку продаж компанії, швидше за все, піде за тим же сценарієм, що і приватизація облгазів, вважає голова правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик. "Тоді на конкурсі з'явився єдиний претендент - компанія Дмитра Фірташа "Газтек", яка купила облгази за ціною набагато нижче ринкової", - нагадує він. Торік "Газтек" придбала акції 12 облгазів за 250 млн грн, ринкову ціну яких експерти оцінювали в 400-450 млн дол.