ua ru

ФДМУ очікує підписати договір з купівлі-продажу "Укртелекому" не пізніше 25 лютого

Автор: RBC.UA
Фонд державного майна України (ФДМУ) очікує підписати договір з компанією Epic з купівлі-продажу "Укртелекому" не пізніше 25 лютого, а отримати кошти від продажу - не пізніше 25 квітня.

Фонд державного майна України (ФДМУ) очікує підписати договір з компанією Epic з купівлі-продажу "Укртелекому" не пізніше 25 лютого, а отримати кошти від продажу - не пізніше 25 квітня. Про це під час засідання спеціальної контрольної комісії з питань приватизації заявив голова ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я думаю, що договір буде підписано щодо купівлі-продажу не пізніше 25 лютого. Компанія Epic вже дала згоду і підтвердила наміри в усній формі", - заявив О.Рябченко.

Він наголосив, що "наступного тижня ФДМУ очікує надходження конкретних документів... А через 35 днів по процедурі укладення договору купівлі-продажу,.. компанія має перерахувати першу частину суми. Ми також очікуємо, що останній строк розрахунків буде не пізніше 25 квітня", - заявив він.

Нагадаємо, Epic Financial Consulting Gesellschaft погодився з оцінкою "Укртелекому" в 10,5 млрд грн і має намір завершити операцію в другому тижні березня.

11 лютого Фонд державного майна України після проведеної оцінки зробив пропозицію ТОВ ESU придбати ВАТ "Укртелеком" за 10,575 млрд грн.

Згідно з вимогами законодавства, ФДМУ звернувся до ТОВ ESU як єдиного учасника в конкурсі з продажу пакета акцій ВАТ "Укртелеком" з пропозицією придбати цей пакет саме за таку ціну.

13 жовтня 2010 ФДМУ виставив на продаж 92,79% акцій "Укртелекому" зі стартовою ціною 10,5 млрд гривень, проте у зв'язку з тим, що на участь у конкурсі була подана лише одна заявка, він не відбувся. Компанія ESU запропонувала за "Укртелеком" ціну 10 млрд 500 млн 10 грн.

Згідно з умовами продажу «Укртелекому», покупець повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому також необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) Крім того, власник підприємства буде зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені) і протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державного спеціального зв'язку.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік об'єктів, які підлягають приватизації в 2007 р.

ТОВ "ЕСУ" належить австрійському концерну Epic, який представляє інтереси фонду Джорджа Сороса Quantum в Східній Європі.