ua en ru

ФДМУ: На конкурс з продажу 50% "Закарпаттяобленерго" подано дві заявки

Автор: RBC.UA
На конкурс з продажу 50% акцій енергопостачального підприємства ВАТ "Закарпаттяобленерго" подано 2 заявки. Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна України (ФДМУ).

На конкурс з продажу 50% акцій енергопостачального підприємства ПАТ "Закарпаттяобленерго" подано 2 заявки. Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна України (ФДМУ).

Прийом заявок закінчився 12 січня 2012 р.

Нагадаємо, конкурс відбудеться 20 січня 2012 р. в ФДМУ. Початкова вартість пакету складає 135 млн грн. Конкурс транслюватиметься онлайн на офіційному сайті ФДМУ.

Старший аналітик ІК «Трійка Діалог Україна» Сергій Невмержицький повідомив РБК-Україна: "У число найбільш ймовірних претендентів на покупку пакета акцій ПАТ "Закарпаттяобленерго" входять групи "Приват" і "Енергетичний стандарт"

ПАТ "Закарпаттяобленерго" є монопольним постачальником електроенергії в Закарпатській області. Державі належать 75% акцій компанії, які передані до статутного фонду НАК Енергетична компанія України. гідно з даними компанії, виручка від реалізації продукції за 9 міс. 2011 р склала 517,980 тис. грн.

Вора повідомлялося, що VS Energy International NV (Голландія) продала свою частку акцій в "Закарпаттяобленерго", що складає 10,5303% від загального пакету. Всього компанією було продано 13 млн 121 тис. 150 акцій. Саме цю компанію називали однією з тих, хто цікавиться приватизацією "закарпаттяобленерго".

Раніше ФДМУ провів конкурси з продажу 40% "Донецькобленерго", 25% "Київенерго", 45,1% "Західенерго". Усі конкурси виграв ДТЕК, що входить в холдинг Ріната Ахметова СКМ. Також ФДМУ схвалив конкурсну пропозицію ДТЕК на покупку 25% "Дніпроенерго", яке було єдиним.

Крім вищевказаних активів, у поточному році повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго", 50 % акцій "Закарпаттяобленерго" і 26% акцій "Тернопільобленерго".

14 грудня 2011 р. ФДМУ оголосив конкурси з продажу 50% пакета акцій "Чернівціобленерго" за 65 млн грн і 50% пакета акцій "Вінницяобленерго" за 167 млн ​​650 тис. грн. Конкурс з продажу 50% акцій "Вінницяобленерго" буде проведено 3 лютого 2012 об 11:00 в приміщенні ФДМУ, а конкурс з продажу 45% акцій "Чернівціобленерго" - 7 лютого 2012 р. в 11:00.

Зазначимо, 21 грудня Кабінет міністрів прийняв постанову, якою продовжив терміни продажу енергетичних компаній до кінця 2012 року. Постановою Кабінету міністрів України продовжується термін продажу на конкурентних засадах часткою державних пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних підприємств до 31 грудня 2012 р.

Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень до держбюджету 2012 від приватизації держмайна на рівні 2011 р. - 10 млрд грн.

Нагадаємо, що від приватизації державного майна, що здійснюється ФДМУ та його регіональними відділеннями, за 10 місяців 2011 р. до державного бюджету надійшло 11,01 млрд грн, що становить понад 110% річного плану. Найдорожчим став продаж 92,79% акцій ВАТ "Укртелеком" - він приніс бюджету 10 млрд 575 млн грн.

Сьогодні Верховна Рада Україна (ВР) прийняла державну програму приватизації на 2012-2015 рр. Прогнозований обсяг надходжень коштів від продажу та управління державним майном до державного бюджету України протягом дії програми становить 50-70 млрд грн.

Також сьогодні ФДМУ опублікував орієнтовний перелік підприємств, які будуть запропоновані до продажу в 2012 році. Зазначимо, що в запропонованому списку є ВАТ "Турбоатом", ВАТ "Одеський припортовий завод" та кілька обленерго.

У той же час, як повідомив РБК-Україна член фракції НУ-НС, перший заступник голови комітету з питань приватизації Олександр Бондар, те, що ці об'єкти є в списку об'єктів, затверджених ФДМУ для приватизації на цей рік, за великим рахунком, ні про що не говорить тому, що вони в цьому списку вже років п'ятьма У той же час, як повідомила РБК-Україна прес-секретар ФДМУ Ніна Яворська, для приватизації Одеського припортового заводу і "Турбоатом" необхідний дозвіл Кабінету міністрів.

Вона підкреслила, що цей список попередній і його вміст може змінитися. Також, за її словами, відомство поки не проводило аналіз попередньої вартості підприємств, запланованих до приватизації.