ua en ru

ФДМУ: Торгів з приватизації "Укртелекому" не буде

Автор: RBC.UA
Торгів з приватизації ВАТ "Укртелеком" не буде. Єдиною компанією, яка подала всі документи для приватизації, стала дочірня компанія австрійського концерну Еріс ESU. Про це заявив голова Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

Торгів з приватизації ВАТ "Укртелеком" не буде. Про це заявив голова Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Торгів не буде, тому що один учасник. Коли один учасник, то оголошується конкурс на відбір оцінщика. Треба зробити незалежну оцінку, бо та оцінка, з якою ми починали конкурс, - вона здійснювалася працівниками фонду. А тепер, згідно із законом, якщо один покупець то має бути незалежна оцінка, але вона не може бути меншою, ніж 10,5 млрд грн", - заявив О.Рябченко.

За словами О.Рябченка, єдиною компанією, яка подала всі документи для приватизації, стала дочірня компанія австрійського концерну Еріс ESU.

За словами О.Рябченка, ESU перерахувала на казначейський рахунок фонду 1 млрд 50 млн грн застави за участь у конкурсі.

Також О.Рябченко заявив, що компанія Еріс є "фінансовим інвестором". "Вона працює на телекомунікаційному ринку здебільшого як радник і фінансовий інвестор", - заявив О.Рябченко.

При цьому він зазначив, що ESU подала в установлений термін документи в Антимонопольний комітет України (АМКУ) для отримання дозволу в приватизації "Укртелекому". Таким чином, вона не купує ВАТ "Укртелеком" для подальшого перепродажу. За словами О.Рябченка, до повного виконання інвестиційних зобов'язань ESU не зможе продати належні їй акції "Укртелекому" в разі їх купівлі. "Поки існує хоча б одне невиконане інвестиційне зобов'язання, будь-який продаж повинен бути погоджений з Фондом державного майна України (ФДМУ)...", - заявив О.Рябченко.

Проте, за його словами, якщо Еріс продасть саму компанію ESU, то дозволу АМКУ на продаж акцій "Укртелекому" не треба.

За словами О.Рябченка, 28 грудня буде відкрито пакет із запропонованою ESU ціною за акцію "Укртелекому". А конкурс на відбір оцінщика розпочнеться 23 грудня і триватиме 15 днів. Після цього протягом 30 днів оцінщик проводить оцінку вартості акцій "Укртелекому". "Після цього ми затверджуємо оцінку і даємо її як пропозицію до потенційного переможця, якщо вони погоджуються - ми підписуємо угоду купівлі-продажу...", - заявив О.Рябченко.

Раніше сьогодні компанія "СКМ" спростувала інформацію про участь у конкурсі з приватизації "Укртелекому", про яку повідомляло джерело видання "Комерсант-Україна". За словами джерела, прийом заявок у конкурсі, призначеному на 28 грудня, закінчився вчора.

Раніше саме "СКМ" називалася основним претендентом на "Укртелеком" разом з російською МТС, що належить АФК "Система". Вчора гендиректор "МТС-Україна" Андрій Дубовсков заявив, що компанія не подавала заявку на участь у конкурсі. За словами віце-президента АФК "Система" Ірини Потєхіної, холдинг також не подавав заявку на участь у приватизації. Джерело, близьке до акціонерів "МТС-Україна", повідомило, що компанія відмовилася від участі в конкурсі. "Актив сильно переоцінений з точки зору потенціалу росту в рамках нинішніх тендерних умов", - заявив співрозмовник у компанії.

Відзначимо, 15 грудня повідомлялося, що зацікавленість у приватизації "Укртелекому" виявили шість компаній.

Нагадаємо, 13 жовтня ФДМУ оголосив конкурс з продажу 92,791% ВАТ "Укртелеком". Початкова ціна становить 10,5 млрд грн, що в 2,4 рази перевищує номінальну вартість. Торги пройдуть 28 грудня ц.р., за принципом аукціону. Крок під час аукціону з продажу "Укртелекому" буде 105 млн грн або 1% від стартової вартості підприємства.

Раніше Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Новий власник компанії повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) За два роки "Укртелеком" повинен створити виділену систему спеціального зв'язку для потреб державних структур. Власник підприємства зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені). Покупець "Укртелекому" протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державного спеціального зв'язку.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік приватизованих у 2007 р. Проте приватизація до цих пір не відбулася. ВАТ "Укртелеком" створене 5 січня 2000 р. До складу товариства входить 33 філії. Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за 9 міс. 2010 р. зменшився в 3,1 рази, до 62 млн 655 тис. грн, відносно 194 млн 814 тис. грн за аналогічний період минулого року.

ТОВ ESU, донька австрійської компанії Epic, орієнтоване на управління проектами будівництва базових станцій для операторів мобільного зв'язку України. Ця компанія, з 100% іноземними інвестиціями, успішно працює з грудня 2005 року. Головний офіс знаходиться в Києві, а регіональні офіси, що відповідають за північ, південь, захід і схід, відкриті і успішно працюють у Харкові, Одесі, Львові та Донецьку відповідно. Основними напрямками діяльності ESU є: будівництво базових станцій для операторів мобільного зв'язку; монтаж і налагодження обладнання базових станцій; поставка обладнання; інтеграція, експлуатація та розвиток мереж стандартів 3G.

Epic - приватна інвестиційно-банківська фірма, створена в 1991 р. для надання консалтингових та інвестиційних послуг в процесі проведення приватизації в Центральній і Східній Європі. У липні 2006 р. Epic став інвестором київської компанії RBScom, яка спеціалізується на обслуговуванні операторів мобільного зв'язку.