Ferrexpo К.Жеваго може бути продана за 6,3 млрд дол

Четвер 21 квітня 2011 14:06
Автор: RBC.UA
Бразильська Vale і індійська Mittal стежать за котируваннями Ferrexpo, обдумуючи пропозицію про покупку. За деякими оцінками, ціна може скласти 650 пенсів за акцію, що складе 3,83 млрд фунтів (6,3 млрд дол.).

Бразильська Vale і індійська Mittal стежать за котируваннями Ferrexpo, обдумуючи пропозицію про покупку. За деякими оцінками, ціна може скласти 650 пенсів за акцію, що складе 3,83 млрд фунтів (6,3 млрд дол.), пише видання Daily Mail.

Як пише видання, в даний момент Mittal залучив Goldman Sachs для проведення належної перевірки Ferrexpo.

Зацікавленість Mittal пояснюється великим ринком збуту її продукції металургійним підприємствам Східної Європи. Крім того, наявність порту в Чорному морі забезпечить компанії логістичні переваги.

Між тим, один з найбільших світових виробників залізної руди Vale продовжує стежити за ситуацією і може виступити з зустрічною пропозицією.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Vale може запропонувати 700 пенсів за акцію Ferrexpo, що спричинило максимальний за останні 5 місяців зростання котирувань Ferrexpo. За кілька годин, з відкриття Лондонської фондової біржі зростання склало 3,06%.

Відзначимо, в Ferrexpo і Vale дану інформацію коментувати відмовилися.

Ferrexpo - сировинна компанія зі штаб квартирою у Швейцарії і активами в Україні. Основною діяльністю компанії є виробництво і експорт залізорудних окатишів, що використовуються у виробництві сталі.
51% акцій Ferrexpo належить Fevamotinico Костянтина Жеваго, 25% - компанії BXR Group Limited (мажоритарний акціонер одного з найбільших у Центральній Європі вугільної компанії New World Resources NV).

Vale - диверсифікована гірничо-металургійна компанія і один з найбільших у світі виробників залізняку і нікелю.

Сталеливарний гігант ArcelorMittal фактично був утворений в серпні 2006 р. в результаті злиття люксембурзької Arcelor і Mittal Steel, що належить індійському бізнесменові Лакшмі Мітталу. Сума операції була оцінена в 40 млрд дол.. Злиття Arcelor і Mittal Steel дозволило створити об'єднану компанію, яка в даний час контролює близько 8% світового ринку сталі.

Компанія ArcelorMittal працює в більш, ніж 60 країнах і виробляє десяту частину всієї світової сталі. На її підприємствах трудяться близько 320 тис. чоловік. В Україні ArcelorMittal володіє ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (колишня "Криворіжсталь"), яке спеціалізується на виробництві сталі, готового прокату, чавуну, агломерату та інших видів металургійної продукції. До 90% продукції комбінат поставляє на експорт.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся