ua en ru

ФРС США розробляє план на випадок дефолту

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США активно розробляє план дій на випадок можливого дефолту у міру наближення "години ікс" 2 серпня 2011г. - граничного терміну, до якого республіканці і демократи повинні прийти до угоди відносно підвищення планки держборгу, що становить на даний момент 14,3 трлн дол. З відповідною заявою виступив сьогодні президент Федерального резервного банку Філадельфії Чарльз Плоссер, передає Reuters.

Федеральна резервна система (ФРС) США активно розробляє план дій на випадок можливого дефолту у міру наближення "години ікс" 2 серпня 2011р. - граничного терміну, до якого республіканці і демократи повинні прийти до угоди відносно підвищення планки держборгу, що становить на даний момент 14,3 трлн дол. З відповідною заявою виступив сьогодні президент Федерального резервного банку Філадельфії Чарльз Плоссер, передає Reuters.

Американський Центробанк упродовж останніх місяців тісно співпрацює з Міністерством фінансів країни. Обидва відомства намагаються знайти рішення відносно можливих дій на випадок, якщо угода про підвищення стелі держзапозичень все ж не буде досягнута до 2 серпня 2011 р. "Ми постійно працюємо над цим питанням. Це дуже активний процес", - відмітив Плоссер.

Він також уточнив, що, як підказує йому інтуїція, президент країни Барак Обама і конгрес все ж зможуть домовитися з ключового питання, внаслідок чого дефолту по держоблігаціях США вдасться уникнути.

Раніше глава ФРС Бен Бернанке заявив, що відмова від підвищення планки держборгу не може розглядатися як можлива опція. При цьому він назвав відмову від підвищення планки держборгу "самогубним" актом, приреченим на провал. За словами Бернанке, технічний дефолт буде згубним для США і глибоко шокуватиме країну, ефект від якого пошириться не лише на національну, але і на світову економіку. Довіра до американських казначейських облігацій являється критичною для фінансової системи США і дефолт по таких паперах повергне її в стан хаосу. "Головним наслідком такого кроку стане втрата довіри інвесторів до держоблігацій США як до надійних і найбільш ліквідних активів у світі", - зробив висновок Бернанке.

Нагадаємо, США ще в травні 2011 р. досягли законодавчо встановленої межі держборгу в 14,3 трлн дол., і лише додаткові бюджетні доходи і ряд формальних хитрощів доки дозволяють федеральному уряду платити по своїх рахунках. Проте якщо конгрес не підвищить ліміт держзапозичень до 2 серпня 2011 р., Сполученим Штатам загрожує дефолт по державних облігаціях - уперше в історії. Теоретично уряд може в такій ситуації заморозити фінансування соціальних програм, щоб не припиняти процентні виплати по облігаціях, проте у будь-якому випадку це не може тривати довго. Нині кожен долар державних витрат на 40% фінансується з позикових коштів.

З 1993 р. конгрес США в 16 випадках задовольняв запити Мінфіну на підвищення планки держборгу, жодного разу не відмовивши уряду. Проте тепер Республіканська партія, контролююча палату представників, наполягає на значних поступках з боку адміністрації Барака Обами в питанні скорочення держвитрат. Демократи і республіканці в конгресі продовжують вести переговори з питання підвищення ліміту держборгу і одночасного скорочення федеральних витрат. Між тим державний борг США наближається до відмітки в 100% річного ВВП.