ФБР попереджає про небезпеку терористичних атак з використанням легкомоторних літаків
ФБР і Міністерство внутрішньої безпеки США попередили про небезпеку терористичних атак з використанням легкомоторних літаків, передає BBC з посиланням на Associated Press.
Це попередження вийшло всього за кілька днів до десятої річниці атаки 11 вересня, під час якої нападники захопили чотири рейсові пасажирські авіалайнери і спрямували їх у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, а також будівлю Пентагону.
За даними влади, більш точної і достовірної інформації про можливі загрози поки немає. Як випливає зі звіту спецслужб, яким володіє Associated Press, "Аль-Кайєда" планувала атаки з використанням авіації, оскільки вони можуть мати більш руйнівні наслідки, ніж інші види нападів.
У п'ятисторінковому звіті йдеться про те, що "Аль-Кайєда" продовжує виявляти цікавість до вербування технічних фахівців на Заході, які згодом могли б навчитися управлінню легкомоторний літаків.
Документ був направлений в територіальні підрозділи правоохоронних органів і чиновникам на місцях, не отримавши будь-якого особливого статусу. Разом з тим, влада посилила заходи безпеки по всій країні напередодні річниці.
При цьому Президент США Барак Обама раніше заявив, що напередодні десятої річниці теракту 11 вересня необхідно побоюватися терористів-одинаків, а не терористичних угруповань. Глава Білого дому відзначив, що набагато складніше відстежити терористів-одинаків, які мають психічні відхилення, ніж ціле угруповання.
Ланцюг досить суперечливих між собою заяв щодо загрози тероризму є продовженням загальної ситуації слабкої ефективності боротьби зі світовим терором.
Більш того, за словами колишнього керівника британської служби контррозвідки МІ-5 Елайзи Меннінгем-Баллер, США і Британія шукають спосіб вступу в переговори з "Аль-Кайєдою" з метою укладення мирної угоди.
"Досягнення в боротьбі з тероризмом з використанням силових методів не безмежні, і щоб покласти край насильству, необхідно політичне врегулювання", - заявила екс-глава МІ-5. Проте екс-глава британської контррозвідки попередила, що до початку переговорів з "Аль-Кайєдою" ще дуже далеко.
По суті це перший факт можливих переговорів з "Аль-Кайєдою". До нинішнього моменту мова йшла тільки про можливі переговори тільки з близьким до "Аль-Кайєди" рухом "Талібан".
У червні цього року президент Афганістану Хамід Карзай заявив, що США беруть участь у проведенні мирних переговорах з керівництвом руху "Талібан". За його словами, в переговорах з талібами беруть участь "іноземні військові і особливо самі США", але при цьому невідомо, чи ведуться переговори між представниками американської адміністрації і талібами безпосередньо або через посередників.
Нагадаємо, що на початку червня міністр оборони США Роберт Гейтс заявляв, що політичні переговори з керівництвом "Талібану" можуть початися вже до кінця року. Тоді Гейтс підтвердив факт непрямих контактів між владою США і рухом "Талібан", проте підкреслив, що ці контакти знаходяться "на самій попередній стадії".
При цьому офіційна позиція "Талібану" ультимативна: мирні переговори вони готові почати тільки після того, як сили міжнародного контингенту покинуть Афганістан, і вести їх будуть тільки з афганським урядом.
З іншого боку, в інтерв'ю The Sunday Times два з старших вчених мулл руху "Талібан" передали послання від правлячої ради Талібану - Кветти шури, про те, що верховний лідер "Талібану" мулла Мохаммед Омар більше не ставить за мету правити Афганістаном. Вони заявили, що Омар готовий до участі в "відвертих і чесних переговорах".
Спростити переговори з "Талібаном" може те, що Рада Безпеки ООН розділила комітет, який відповідає за вироблення санкцій відносно "Аль-Кайєди" і "Талібану". Це спрощує процедуру виключення талібів з чорного списку організації.