ua en ru

Фаринник: "Кількість слідчих у МВС потрібно збільшити з 15 до 20-22 тис."

Автор: RBC.UA
Міністерство внутрішніх справ (МВС) України збільшить кількість слідчих з 15 до 22 тис. у зв'язку з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу (КПК) України. Про це на прес-конференції заявив начальник головного слідчого управління МВС Василь Фаринник, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство внутрішніх справ (МВС) України збільшить кількість слідчих з 15 до 22 тис. у зв'язку з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу (КПК) України. Про це на прес-конференції заявив начальник головного слідчого управління МВС Василь Фаринник, передає кореспондент РБК-Україна.

"Зараз у нас розслідують справи близько 15 тис. слідчих... Навантаження зросте у 3-4 рази, і, зрозуміло, кількість слідчих треба збільшити... Ми робимо перерозподіл, і тих співробітників міліції, які раніше займалися оперативною роботою, частково передаємо у слідство. Нам на сьогоднішній день потрібно збільшити кількість слідчих з 15 до 20-22 тис.", - заявив Фаринник.

За його словами, це буде зроблено у зв'язку з тим, що слідчі, за новим КПК, будуть розслідувати всі кримінальні справи. "Раніше злочини розслідували 15 тис. слідчих, а решта - кримінальний розшук, співробітники УБОЗ... і були відмови у кримінальних справах. Зараз відмов не буде, і всі кримінальні справи будуть розслідуватися слідчими", - додав Фаринник.

Як повідомлялося, Президент Віктор Янукович підписав новий КПК 14 травня ц.р. Пізніше він зазначив, що новий КПК при необхідності може бути удосконалений у майбутньому. За словами Президента, у зв'язку з прийняттям нового КПК небхідно внести зміни до близько 300 законів України. 21 травня Кримінальний процесуальний кодекс був опублікований.

КПК набуває чинності через 6 місяців після опублікування, хоча європейські експерти у своїх зауваженнях запропонували дворічний термін для вступу в дію цього закону, мотивуючи це тим, що необхідно провести навчання для слідчих і прокурорів для роботи з урахуванням документа.

Нагадаємо, документ був направлений Президенту 8 травня, а ВР його ухвалила 13 квітня 2012 р. Неодноразово зазначалося, що новий КПК повністю змінює філософію ведення кримінального процесу в Україні.

Так, згідно з документом, відразу після подачі в міліцію заяви, заявник автоматично стає потерпілим, минаючи всі стадії слідства та збору доказів, які є на сьогоднішній день.

Також змінюється модель ведення судового розгляду. З набранням чинності нового КПК, у судовому процесі будуть брати участь двоє суддів і троє присяжних. Переймаючи практику судочинства країн Європи та США, законодавці передбачили застосування "суду присяжних" при розгляді справ, пов'язаних з учиненням злочинів, покаранням за вчинення яких є довічне ув'язнення.

Новим КПК вводиться домашній арешт. Передбачається, що домашній арешт може бути застосований до особи, обвинуваченої у злочині, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Рада прийняла статті, якими затвердила, що слідчі дії та допити можуть проводитися із застосуванням фото- і відеозйомки. Також проголосованими нормами КПК стверджується, що слідчі дії не можуть проводитися, крім виняткових випадків, у нічний час (з 22:00 до 6:00).

Як повідомлялося, в липні Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову та головам міністерств і відомств вжити заходи, пов'язані з прийняттям КПК.