ru ua

Fannie Mae і Freddie Mac мають намір зняти свої акції з Нью-Йоркської фондової біржі

Автор: RBC.UA
Американський уряд прийняв рішення зобов'язати найбільші в країні іпотечні агентства - Fannie Mae і Freddie Mac - провести делістинг своїх звичайних акцій з Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE).

Американський уряд прийняв рішення зобов'язати найбільші в країні іпотечні агентства - Fannie Mae і Freddie Mac - провести делістинг своїх звичайних акцій з Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE).

Відповідну ухвалу опублікувало сьогодні Федеральне агентство житлового фінансування США, передає РБК.

Обидві компанії, у свою чергу, також підтвердили розпорядження американської влади в своїх прес-релізах. Таким чином, цінні папери іпотечних гігантів виключаються з котирувального списку NYSE і надалі не торгуватимуться на біржі.

На думку керівництва Федерального агентства, рішення про делістинг звичайних акцій компаній безпосередньо не пов'язане з фінансовим станом Fannie Mae і Freddie Mac, а викликане технічною стороною питання, зокрема невідповідністю рівня котирувань іпотечних гігантів вимогам біржі.

Нагадаємо, Fannie Mae, а також її конкурент Freddie Mac грають ключову роль в системі житлового фінансування в Штатах. Дві ці компанії тримають або гарантують близько половини всіх іпотечних кредитів в США загальною вартістю в 5,5 трлн дол.

Fannie Mae і Freddie Mac могли б стати банкрутами під час іпотечної і фінансової кризи в США, коли б не масована грошова підтримка з боку держави восени 2008р. Тоді американський Мінфін оголосив про націоналізацію цих двох компаній, які до цього користувалися статусом "підприємств, що спонсоруються урядом" (GSE).

Глава Міністерства фінансів США Генрі Полсон тоді пояснив це нелегке для федеральної влади рішення тим, що "Fannie Mae і Freddie Mac настільки великі і переплетені зі всією фінансовою системою країни, що їх крах приведе до колосальних потрясінь на національному і міжнародному ринках".