ua en ru

Ф.Ярошенко: У разі ненадання кредиту від МВФ Україна буде звертатися в інші організації

Автор: RBC.UA
У разі ненадання кредиту від МВФ Україна буде звертатися в інші організації. Про це заявив міністр фінансів Федір Ярошенко.

У разі ненадання кредиту від МВФ Україна буде звертатися в інші організації. Про це заявив міністр фінансів Федір Ярошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Так відповідаючи на питання про те, чи планує уряд, виходячи з затримки надання МВФ кредиту, звертатися в інші структури для зовнішніх запозичень, Ф.Ярошенко відповів: "Ну, безумовно, так. Життя у нас залежить від багатьох факторів. Якщо не дає нам кредит МВФ, то життя в Україні вже дуже погане".

Він пояснив, що система надання Україною кредитів від МВФ - це захисний механізм державних фінансів України на всіх світових ринках і "кредити, які надаються за програмою stand-by, яка зараз у нас діє, йдуть не на підтримку платіжного балансу нашої держави і ми не фінансуємо дефіцит державного бюджету за рахунок stand-by МВФ, але для цього дуже важливо мати такі фактори, мати програму".

У той же час Ф.Ярошенко не повідомив, в які інші структури України планує звертатися з проханням про кредити. Також він підкреслив: "Робота з МВФ - це один з важливих пріоритетів Міністерства фінансів та уряду щодо дії цієї програми і ми ведемо активні переговори, і я дуже сподіваюся, що у нас все буде йти по запланованій програмі".

Також він повідомив, що на Міжнародній конференції, яка пройшла в Лондоні 16-17 травня і була присвячена питанням інвестиційного клімату в Україні, керівник МВФ в Україні Макс Альєр зазначив, що в України є як позитивні кроки так і проблемні моменти в роботі з МВФ, але вони долаються.

"Я впевнений, що ми впораємося з цими викликами, проблемами і запустимо програму роботи МВФ", - додав Ф.Ярошенко.

Нагадаємо, 16 травня М.Альєр заявляв, що Україна повинна почати пенсійну реформу і підвищити тарифи на газ для населення, щоб отримати чергову порцію кредиту від МВФ.

Він також деталізував вимоги, що їх висуває МВФ Києву для надання третього траншу кредиту: "По-перше, це пенсійна реформа та приведення її у відповідність із тими вимогами, що були виписані у Меморандумі (про співпрацю). Друге - це корегування тарифів на газ та опалення", - заявив М.Альєр, нагадавши, що фонд пішов на деякі поступки у питанні підвищення комунальних тарифів, зокрема, і щодо їх повільнішого підвищення та знаходження інших компенсаторів, які б дозволили скоротити дефіцит "Нафтогазу України", який, у свою чергу, фінансується із державного бюджету та впливає на загальні показники української економіки.

Раніше,12 травня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко заявив, що пенсійне законодавство буде оновлено до кінця поточної сесії парламенту. Він також зазначив, що до пенсійної реформи уряд буде підходити комплексно. З одного боку, буде розширюватися база наповнення Пенсійного фонду, а з іншого - влада не відмовиться від непопулярних кроків, зокрема щодо перегляду пенсійного віку для окремих категорій працівників.

Відзначимо, Україна повинна була отримати черговий транш від МВФ у розмірі близько 1,5 млрд дол. в березні. Але виділення грошей було відкладено через невиконання умов меморандуму з фондом.

У проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ було закріплено зобов'язання уряду України реалізувати пенсійну реформу для отримання чергового траншу кредиту МВФ.

Раніше, 22 грудня 2010 р. МВФ у Вашингтоні розглянув питання про перший перегляд кредитної програми stand-by для України і надання другого траншу кредиту. Зокрема, рада директорів ухвалила рішення виділити Україні другий транш кредиту в обсязі 1 млрд SDR, що складає близько 1,5 млрд дол.

Зазначимо, у липні минулого року МВФ погодив програму фінансової допомоги Україні на загальну суму у понад 15 млрд дол., які Київ мав би отримати до 2012 р. Це мало б стати однією із наймасштабніших програм фінансової допомоги МВФ для подолання кризи в одній країні - більшу позику від МВФ отримала після кризи лише Греція.