Єжель: Чисельність ЗСУ за 5 років буде скорочено на 20%

Чисельність Збройних сил України (ЗСУ) у найближчі 5 років буде скорочено на 20%. Про це заявив міністр оборони Михайло Єжель.

Чисельність Збройних сил України (ЗСУ) у найближчі 5 років буде скорочено на 20%. Про це заявив міністр оборони Михайло Єжель, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми плануємо протягом 5 років, згідно програми, скоротити десь до 20%. Але сьогодні нам треба працювати не більше. Сьогодні не численністю треба думати, як захищати свою державу. Грубо кажучи, сьогодні солдат може управляти десятьма роботами. Кожний робот має своє озброєння і виконує завдання, яке завдає йому солдат. Сьогодні залишатись армією окопною ми не маємо права. Ми повинні думати хоча б на 10 років вперед, років на 5 вперед", - заявив він.

Єжель також додав, що основну частину з виділених ЗСУ у 2011 р. коштів було витрачено на утримання збройних сил, замість розвитку озброєння: "Ми сьогодні витрачаємо менше 10% на розвиток озброєння, тоді як передові країни світу витрачають на це до 40% від загального фінансування".

Крім того, міністр нагадав, що програма реформування збройних сил 2006-2011 рр. "була фактично провалена, вона була недофінансована. І, звичайно, ми не досягли того, чого прагнули. Тому я хочу зазначити, що на 2010 р. були повністю профінансовані збройні сили, і в цьому році жодної затримки фінансування збройних сил не було".

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович пропонує затвердити чисельність ЗСУ станом на 31 грудня 2012 р. в кількості до 184 тис. осіб. В документі також пропонується скоротити чисельність військовослужбовців на 3,5% - до 139 тис. осіб.

1 червня 2011 р. Президент України Віктор Янукович підписав закон України № 3312-VI "Про чисельність Збройних Сил України на 2011 р.", що передбачає зменшення загальної чисельності ЗСУ на 7 тис. 897 осіб - до 192 тис. осіб протягом 2011 р.

Кабінет міністрів України затвердив граничну чисельність працівників і військовослужбовців центрального апарату Міністерства оборони України у кількості 770 осіб, з них 150 військовослужбовців, схваливши відповідне розпорядження № 476-р від 23 травня ц.р. "Питання Міністерства оборони". Згідно з розпорядженням, показники граничної чисельності посад державних службовців і військовослужбовців центрального апарату Міністерства оборони України зменшені з 1100 осіб.

Відзначимо, що в Міністерстві оборони України проходять організаційні заходи щодо переходу на нову структуру і її укомплектування військовослужбовцями та державними службовцями.

Раніше, 10 грудня 2010 р. прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив членам уряду почати процес ліквідації та реорганізації міністерств і відомств, вжити належних заходів щодо скорочення чисельності апаратів Секретаріату Кабінету міністрів, міністерств і відомств на виконання указу Президента України.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top