ua en ru

Євробачення-2012: Перемога Швеції та провал України (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Переможцем чергового музичного конкурсу Євробачення, фінал якого пройшов у Баку, стала співачка зі Швеції Лорен. Гайтана, що представляла Україну, зайняла 15-е місце. Російська група "Бурановскіє бабушкі" зайняла друге місце. На третьому місці опинився сербський виконавець Желько Йоксимович. З 6 по 10 місце зайняли учасники з Естонії, Туреччини, Німеччини, Італії та Іспанії.

Переможцем чергового музичного конкурсу Євробачення, фінал якого пройшов у Баку, стала співачка зі Швеції Лорен. Гайтана, що представляла Україну, зайняла 15-е місце.

Російська група "Бурановскіє бабушкі" зайняла друге місце. На третьому місці опинився сербський виконавець Желько Йоксимович.

З 6 по 10 місце зайняли учасники з Естонії, Туреччини, Німеччини, Італії та Іспанії.

Лорен отримала абсолютну більшість перших місць від учасників європейського голосування з величезним відривом випередивши російський ансамбль з Удмуртії. Варто відзначити, що шведська співачка вважалася головним фаворитом конкурсу.

Перше місце Гайтані не поставила жодна країна. Друге місце Україна отримала лише від Білорусі. Україна не сповна оцінила шведську співачку, наші глядачі віддали 8 балів Молдови, 10 балів - Росії та 12 балів - Азербайджану.

Переможець конкурсу був визначений шляхом глядацького телефонного та SMS-голосування.

Україна один раз вигравала конкурс "Євробачення". У 2004 році кращою піснею була визнана композиція "Дикі танці" у виконанні Руслани.

Конкурс проходив у палаці Baku Crystal Hall, побудованому на березі Каспійського моря спеціально до "Євробачення". Телеаудиторію конкурсу склали понад 100 млн осіб в 50 країнах світу. Азербайджан отримав право на проведення "Євробачення" після перемоги своїх виконавців на торішньому конкурсі в німецькому Дюссельдорфі.

"Євробачення" проводиться з 1956 року. На перших порах це був чисто музичний конкурс, проте після включення в заявку численних країн Східної Європи змагання співаків часто називають "політичним змаганням", оскільки голосують не за кращі пісні, а за країни, які жителі тієї чи іншої країни вважають дружніми.