ru ua

Євросоюз підтримує ідею газотранспортного консорціуму

Автор: RBC.UA
Єврокомісар з енергетичних питань Гюнтер Еттінгер наголосив на необхідності модернізації газотранспортної мережі в Україні і впевнений, що для створення міжнародного консорціуму є непогані шанси.

Єврокомісар з енергетичних питань Гюнтер Еттінгер наголосив на необхідності модернізації газотранспортної мережі в Україні і впевнений, що для створення міжнародного консорціуму є непогані шанси, повідомляє Deutsche Welle.

Вже через кілька місяців новий єврокомісар з енергетичних питань Г.Еттінгер має намір обговорити з новим українським урядом майбутнє забезпечення Європи газом. На його думку, інфраструктуру, яка необхідна для газових поставок з Росії, слід терміново відновити.

Г.Еттінгер впевнений, що є непогані шанси для реалізації ідеї українського Президента Віктора Януковича, який запропонував відновити проект зі створення міжнародного газотранспортного консорціуму.

Він звернув увагу на "конкретну зацікавленість" проектом з боку німецького енергетичного концерну RWE і австрійської нафтогазової компанії ОМV. "Я впевнений, що будуть ще більше партнерів", - сказав єврокомісар. Проте в самому концерні RWE, відзначили, що не мають наміру брати участь у модернізації транзитного газопроводу.

Німецький політик, який відповідає в Єврокомісії за енергетичні питання, продемонстрував більш відкриту позицію, ніж його попередник латиш Андріс Пібалгс, щодо газотранспортних проектів, ініціювання російським "Газпромом". Це стосується і "Південного потоку" - газопровід повинен пройти по дну Чорного моря з Росії до Болгарії. "У довгостроковій перспективі буде мати сенс кожен трубопровід, що транспортує газ в Європу. Я не має наміру блокувати Південний потік", - сказав Г.Еттінгер.

Нагадаємо, 16 березня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що уряд готує пропозицію Європейського Союзу щодо модернізації вітчизняної газотранспортної системи.

1 березня ц.р. Жозе Мануель Баррозу після переговорів з В.Януковичем у Брюсселі закликав до прогресу в модернізації та реструктуризації газового сектора України і наполіг на необхідності проведення економічних реформ в країні.

Як повідомлялося раніше, Єврокомісія, Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку досягли домовленостей про виділення фінансових ресурсів для модернізації української ГТС в межах 1,5-2 млрд дол.

У свою чергу російський газовий монополіст «Газпром» також заявляв про готовність інвестувати в ГТС України, але тільки в разі створення консорціуму з наданням частки російській компанії.