ua en ru

Євросоюз виділяє Греції 3 місяці для вжиття термінових заходів

Автор: RBC.UA
Рада міністрів ЄС за підсумками сьогоднішнього засідання глав мінфінів у Брюсселі виділивши Афінам три місяці на вжиття термінових заходів.

Рада міністрів ЄС за підсумками сьогоднішнього засідання глав мінфінів у Брюсселі випустила комюніке з грецької проблеми, виділивши Афінам три місяці на вжиття термінових заходів. Найближчого же місяця Греції належить виробити детальний план заходів зі скорочення бюджетного дефіциту на поточний рік.

Грецький уряд зобов'язався скоротити бюджетний дефіцит на чотири процентних пункти з нинішнього рівня до кінця поточного року, тобто до 8,7%. При цьому максимум у 2012 р. Афіни обіцяють вивести свій бюджетний дефіцит нижче 3% (гранично допустимого рівня для країн єврозони). ЄС в цілому цей план схвалив, проте зробив Греції низку жорстких рекомендацій.
Згідно із затвердженим планом, до 16 березня Афіни повинні представити чіткий план, де буде детально розписано, яких заходи і коли буде вжито для того, щоб досягти цільової планки в 8,7% бюджетного дефіциту до кінця цього року. Якщо до 16 березня ц.р. Греція не покаже переконливих результатів діючої програми фіскальної стабілізації, Євросоюз вимагає від Афін додаткових, більш жорстких стабілізаційних заходів.

Ще два місяці (до 15 травня) виділяється на те, щоб Греція виробила подальші заходи, які в підсумку дозволять їй скоротити цей дефіцит до прийнятних 3% в 2012 р.

Крім того, ЄС зажадав від Афін розробки та впровадження (починаючи з поточного року) комплексу структурних економічних реформ та змін, щоб прибрати мароекономічні дисбаланси і структурну слабкість грецької економіки. Зокрема, необхідно реформувати пенсійне забезпечення, систему охорони здоров'я, органи держуправління, збільшити продуктивність праці та зайнятість населення, поліпшити діловий клімат, а також вирішити інші питання.

Комюніке ради ЄС було випущено за підсумками дводенного засідання міністрів фінансів Євросоюзу в Брюсселі, де обговорювалися шляхи виведення Греції з глибокої кризи.

Греція стала головним болем зони євро після того, як її держборг і бюджетний дефіцит перевищили всі допустимі межі. При нормі ЄС у 3% від ВВП грецький бюджетний дефіцит склав 12,7% в 2009 р. При цьому рівень держборгу оцінювався на кінець року на рівні 113% від ВВП, хоча нормальним даний показник розраховується на рівні не більше 60%.

Економіка країни знаходиться в глибокій рецесії, прибутковість грецьких держоблігацій зростає, що ускладнює обслуговування державного боргу. Все це викликало побоювання інвесторів у здатності Греції платити за своїми боргами, і в останні тижні чинить серйозний тиск на курс єдиної європейської валюти.